Argentyna dołączy do BRICS?

Opublikowano: 15.09.2015 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 537

Cristina Fernandez zwróciła się z prośbą o ułatwienia tego procesu do byłego prezydenta Brazylii Luiza Inácio Lula da Silva. BRICS, jak uważa argentyńska prezydent, powinien rozszerzać się łącząc kraje rozwijające się.

Podczas jednego z przedsięwzięć w Buenos Aires Fernandez poprosiła byłego prezydenta Brazylii Luiza Inácio Lula da Silva, z którym wiążą ją przyjazne stosunki i podobne poglądy polityczne, aby sprzyjał temu procesowi. „Lula, powinien Pan być ambasadorem (przed BRICS), aby Argentyna zintegrowała się z BRICS i nie było więcej BRICS, a pojawiła się BRICSA” — argentyński portal “La Nacion” cytuje słowa Fernandez.

BRICS to grupa pięciu krajów wschodzących. Należy do niej Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA. Wcześniej ambasador Indii w Buenos Aires powiedział, że Argentyna wyraziła zainteresowanie przyłączeniem się do BRICS.

Według Fernandez następnie BRICS powinien dalej rozwijać swoje szeregi łącząc także inne kraje rozwijające się.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.