Aresztowano około 200 członków Hamasu

Opublikowano: 09.07.2015 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 618

Blisko 200 działaczy ruchu oporu Hamas zostało aresztowanych na terenach Zachodniego Brzegu, kontrolowanych przez konkurencyjną partię Al-Fatah. Działania te mają być sygnałem dla Hamasu od prezydenta Mahmuda Abbasa, że ugrupowanie nie powinno zadzierać z władzami Autonomii.

Władze Hamasu twierdzą, że wśród aresztowanych aktywistów ruchu są studenci, liderzy lokalnych społeczności, a nawet byli więźniowie polityczni Izraela. Hamas uważa, że działania te są pokazem siły ze strony prezydenta Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa. Mają też pokazywać Izraelowi, iż Al-Fatah jest gotów do współpracy z Izraelem w dziedzinie bezpieczeństwa państwa syjonistycznego. Hamas zwrócił tez uwagę, iż aresztowania mają miejsce w trakcie kolejnych napięć między Palestyńczykami i Izraelczykami, oraz w czasie, gdy nieznani sprawcy ostrzeliwują Izrael, co od razu przypisuje się działaniom Hamasu.

Rzecznik sił bezpieczeństwa Autonomii Palestyńskiej na Zachodnim Brzegu, gen. Andan Dmeiri powiedział mediom, że tamtejsze władze nie pozwolą Hamasowi, ani jakiemukolwiek innemu ugrupowaniu, na doprowadzenie do kolejnego rozlewu palestyńskiej krwi. Dodał on, iż nie ma różnic między retoryką Hamasu i Państwa Islamskiego, choć w ostatnim czasie radykałowie atakują działaczy ruchu oporu za zbyt miękką ich zdaniem politykę Hamasu w Strefie Gazy.

Na podstawie: english.pnn.ps
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.