Aresztowano argentyński statek wojskowy

Opublikowano: 16.12.2012 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 797

Międzynarodowy Trybunał Prawa Morskiego ONZ zobowiązał władze Ghany do uwolnienia z aresztu statku wojskowo-ćwiczebnego Argentyny „Libertad”.

Żaglowa fregata Marynarki Wojennej Argentyny, odbywająca ćwiczebną żeglugę, została zatrzymana w Ghanie na mocy decyzji miejscowego sądu. Zaspokoił on żądanie amerykańskiego funduszu inwestycyjnego NML Capital Ltd, który domagał się od Buenos Aires wypłacenia 300 mln dolarów z powodu bankructwa związanego z obligacjami z 2002 roku.

Argentyna zwróciła się do trybunału ONZ, ponieważ “Libertad” uważany jest za okręt wojskowy i zgodnie z międzynarodowymi konwencjami nie podlega aresztowaniu. Buenos Aires zasadniczo odmawia prowadzenia rozmów z funduszem, który ciągnie zyski ze spekulacji i dwukrotnie odrzucał propozycje restrukturyzacji długu narodowego.

Źródło: Głos Rosji


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. davidoski 16.12.2012 11:27

    Ghana w roli komornika banksterów.

  2. ARTUR 16.12.2012 11:59

    Przestępcze kraje skazane wyrokiem Międzynarodowego Trybunału w Kuala Lumpur nie mają już wielu sojuszników na świecie więc na bezrybiu i rak jest rybą .

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.