Aresztowania po pogromach w kościołach

Opublikowano: 17.10.2012 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 540

Tanzańska policja aresztowała 120 podejrzanych o ataki na chrześcijańskie kościoły w największym mieście w kraju, Dar es Salaam.

Niektóre świątynie zostały spalone przez tłumy muzułmanów po rozpowszechnieniu pogłosek o tym, że chrześcijański chłopczyk rzekomo oddał mocz na Koran.

Prezydent kraju, Jakaya Mrisho Kikwete, potępił przemoc mimo istnienia, według niego, „poważnych przyczyn do gniewu”.

Źródło: Głos Rosji


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Komzar 17.10.2012 15:06

  Proponuje wielką akcję olewania takich ksiąg jak koran czy biblia. Żeby było sprawiedliwie to położone obok siebie, żeby nie było czyja ważniejsza :). Potem polać podpałką do grila i zjarać :). Od taki wyraz artystyczny.
  Jak ktoś nie ma egzemplarza tego syfu zawsze może olać jakąś figurkę lub zdjęcie.
  Filmiki umieszczajcie na forach i Youtube, linki dawać na forach religijnych 🙂

  Co do Tanzanii to przepiękny kraj i naprawdę fajni ludzie przynajmniej w Mtwarze, gdzie akurat jestem. Tu nie widać fanatyzmu ale w Dar es Salaam faktycznie muzułmanów jest sporo.

 2. Prometeo 17.10.2012 17:12

  czy wy też jak ja spoglądacie na wszystkich wyznawcow jedynej wlaściwej doktryny jak na gryzące się psy?

 3. Komzar 17.10.2012 18:20

  Może nie wszyscy tacy są ale spora część. Nie zawsze agresja przybiera formę otwartą jak w przypadku tych muzułmanów, ale pawie zawsze kończy się wymuszaniem, okradaniem i często niszczeniem czyjegoś życia w imię doktryny.
  Powiedział bym, że równanie w dół jest bardziej typowe dla polaków niż innych nacji.

 4. steba 18.10.2012 15:09

  Jak widać nie trzeba być osobą wierzącą, żeby niczym się nie różnić od tych wspomnianych chociażby w artykule. Takie nastawienie przejawiają też osoby niewierzące, co potwierdza forum.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.