Aresztowana za podżeganie do nieposłuszeństwa antypandemicznego

Opublikowano: 03.09.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 86

Kobieta w ciąży została aresztowana w Australii we własnym domu na oczach dwójki dzieci za „przestępstwo” polegające na promowaniu na „Facebooku” protestu przeciwko blokowaniu gospodarki. Materiał filmowy z incydentu został umieszczony na „Facebooku”, gdzie obejrzano go ponad 3 miliony razy.

Policja poinformowała 28-letniej Zoe Buhler, że jest aresztowana za „podżeganie”, i że zostaną skonfiskowane wszystkie komputery i urządzenia mobilne na terenie posesji, niezależnie od tego, czy należą do niej, czy nie.

Buhler, który używa nazwiska Zoe Lee na „Facebooku”, wykorzystała platformę mediów społecznościowych do zareklamowania wydarzenia o nazwie „Dzień Wolności” w najbliższą sobotę 5 września w Ballarat, mieście położonym na północny zachód od Melbourne w stanie Wiktoria. Wydarzenie zostało określone jako „pokojowy protest”, mający na celu zakończenie blokad i walkę o prawa człowieka. Osoby planujące udział w spotkaniu zostały wezwane do noszenia masek i przestrzegania tzw. zasad dystansu społecznego.

Funkcjonariusze policji nie odpowiedzieli, gdy Buhler poinformowała ich, że jest w ciąży i za godzinę ma udać się na USG. Młoda matka powiedziała policji, że nie zrobiła nic złego i raczej skasuje wpis, niż zostanie aresztowana na oczach dwójki dzieci.

Niemniej jednak, gdy była jeszcze w piżamie, została skuta kajdankami i aresztowana, później zwolniono ją za kaucją. Jej sprawa ma zostać rozpatrzona w sądzie pokoju w Ballarat 25 stycznia 2021 r. Lokalne media podają, że grozi jej grzywna w wysokości 20 000 dolarów.

Policja stanu Wiktoria wprowadziła możliwość zgłaszania przez internet „podejrzewanych naruszeń rygoru antypandemicznego COVID-19” popełnionych przez współobywateli.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie: Lifesitenews.com
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 12, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

13
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
south wind
Użytkownik
south wind

Australia już dawno była państwem policyjnym a w czasach covida srowida to już obóz koncentracyjny.

gajowy
Użytkownik
gajowy

Medyczna Dyktatura. Coś przed czym kilku znanych myślicieli (np. Benjamin Rush) już wcześniej ostrzegało.

NORB
Użytkownik
NORB

To jest coś nieprawdopodobnego. Jak pamiętam za czasów PRL wielu naszych rodaków emigrowało właśnie do Australii, gdzie mogli spokojnie żyć i pracować. Teraz ten kraj pędzi w jakąś przepaść. Zamordyzm dużo gorszy od Białorusi jak widać. Policja ma prawo zabierać sobie rzeczy do niej nienależące bez wyroku sądu za co? Za prawo do wyrażania odmiennej opinii czy głosu w sprawie dla nas oczywistej a dla wielu przynajmniej dyskusyjnej? Masakra! No cóż Australia jako kolonia Anglii na którą dostało się will skazańców a która zagarnęła te ziemie bezprawnie od rdzennych Aborygenów niczym mnie nie zaskoczy . Podobnie zresztą jak kolonialiści Angielscy postąpili w Ameryce z jej rdzennymi Indianami.

polach
Użytkownik
polach

Kolejny raz “patokracja” szczeliła sobie w kolano:)…sami się zniszczą dobrze im idzie:) dzięki takim głupim akcją opór rośnie a kolejni ludzie otwierają powoli oczy ze snu o wolności orientując się ze krat nie widzieli…

Niedowiarek
Użytkownik
Niedowiarek

Tak powinno się robić. Od dawna uważałem że osoby chore powinny mieć zakaz przebywania w przestrzeniach publicznych albo przynajmniej nisić maski. Tak robią Azjaci. Z jakiej racji jakiś pszygłoop ms mnie częstować swoimi loozerskimj wyziewami????

Cosmo
Użytkownik

Witamy w “nowej normalności”.

Jaccyb74
Użytkownik
Jaccyb74

Komentarz Niedowiarka jest wprost nie do wiary …
Aż żal że czytam to na polskiej stronie, widać że agenda dobrze pierze mózgi.

Urnelius
Użytkownik
Urnelius

Każdy, kto uważa, iż pandemia to bujda i jest niegroźna, powinien stać się wolontariuszem w szpitalach zakaźnych…

Cosmo
Użytkownik

W szpitalach zakaźnych jak i w całej służbie zdrowia mają teraz jeden wielki urlop. Jeśli nie umierasz lub nie musisz wykonać ważniejszych badań, to jest mało prawdopodobne aby dostać się do lekarza. Jak myślisz, dlaczego szpitale jednoimienne są likwidowane pomimo pandemi? Jedyna pandemią jaka istnieje i się nasila, to pandemia głupoty i bezmyślności! Na to żadnej szepionki nie będzie.

cichy_37
Użytkownik
cichy_37

@Urnelius – pandemia to sciema :-)

Vassago
Użytkownik
Vassago

Admin artykuł do usunięcia to FF. Od początku do końca reżyserka