Archeolodzy znaleźli najstarszy dom w historii ludzkości

Opublikowano: 07.05.2021 | Kategorie: Historia, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1479

Archeolodzy odkryli najstarszy dom w historii ludzkości. Wyniki badań naukowców zostały opublikowane w „Quaternary Science Reviews”.

Najstarszym domem jest Wonderwerk Cave na pustyni Kalahari w RPA. Jaskinia jest badana od prawie 100 lat i znaleziono w niej skamieniałe kości zwierząt, które mają około 1 miliona lat. W 2012 roku amerykańscy archeolodzy odkryli w jaskini ślady prymitywnych palenisk.

Mimo, że artefakty narzędzi w innych miejscach były datowane aż na 3,3 miliona lat, nowe odkrycie jest obecnie uważane za najwcześniejsze oznaki ciągłego życia prehistorycznego człowieka w jaskini – przy użyciu ognia i narzędzi w jednym stałym miejscu wewnątrz, czyli czymś stanowiącym namiastkę domu.

Do tej pory w jaskini Wonderwerk nie znaleziono ani jednego fragmentu ludzkich szczątków, ale mimo to naukowcy twierdzą, że była ona zamieszkana już 2 miliony lat temu. Zgodnie z ich hipotezą, proto-ludzie w jaskini spożywali pożywienie i używali swoich prymitywnych kamiennych narzędzi, co jest najwcześniejszą tego typu czynnością pod „dachem”. Narzędzia z Wonderwerk Cave nie są najstarszymi znanymi, ale najwcześniejszymi znalezionymi w jaskiniach.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.