Archeolodzy odkryli zaginione biblijne miasto

Opublikowano: 10.07.2019 | Kategorie: Historia, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 5

Międzynarodowemu zespołowi archeologów udało się odnaleźć biblijne miasto Ziklag, podaje „The Times of Israel”. Według Pisma Świętego, do Ziklagu uciekł przed Saulem król Dawid.

Archeolodzy szukali lokalizacji Ziklag przez dziesięciolecia. W końcu archeologom udało się odkryć ślady osady pochodzącej z około XI-XII wieku p.n.e., co zgadza się z biblijnym opisem Ziklagu. Dzięki metodzie datowania węglem C14 ustalono, że odnalezione artefakty – takie jak ceramiki czy kamienne i metalowe narzędzia – pochodzą z epoki, w której żył król Dawid.

„Spod resztek filistyńskiego miasta wyłoniła się osada rolna z czasów króla Dawida (początek X wieku przed naszą erą). Jej historię zakończył silny pożar, który strawił zabudowania. W różnych pomieszczeniach znaleziono około setki zachowanych w całości ceramicznych naczyń” — opisują naukowcy swoje znalezisko.

Badacze są pewni, że biblijny król Dawid faktycznie istniał. Jednak dotychczas brakowało dowodów na to, że rządził zjednoczonym królestwem na terenie Judei. Odkrycie historycznego Ziklag wzmacnia teorię o tym, że około 1000 r. p.n.e. Dawid był królem Izraela.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 1,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o