Archeolodzy natrafili na możliwe ślady po Arce Przymierza

Opublikowano: 29.01.2020 | Kategorie: Historia, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1505

Archeolodzy twierdzą, że 3100-letnia świątynia odkryta w pobliżu Beit Szemesz może mieć powiązania z Arką Przymierza. Cokół został wykopany na pozostałościach świątyni z XII wieku p.n.e a więc w czasie, gdy Izraelici i Filistyni toczyli ze sobą zaciekłe walki.

Stanowisko archeologiczne w Tel Awiwie na obrzeżach Beit Szemesz, 20 km na zachód od Jerozolimy, zostało wykopane jeszcze w 2012 r. Pracujący w nim archeolodzy, natrafili tam niedawno na kamienny cokół, który przypomina opisywany w biblii ołtarz, na którym umieszczono Arkę Przymierza.

Cokół, został znaleziony w budynku, który jest uważany za dawną świątynię. Odkrycie jest dość ważne, ponieważ odkryta budowla powstała mniej więcej w tym samym okresie co „Wielki Kamień”, na którym, miała zostać złożona Arka Przymierza. Zgodnie z biblią, przyniesiono ją do Beit Szemesz po powrocie Filistynów, co zostąło opisane w Księdze Samuela. Nie wykluczone, że natrafiono właśnie na rzeczony “Wielki Kamień”.

Era wspomniana w biblijnej narracji była wyraźnie naznaczona wojną między Izraelitami, prowadzoną przez takie osobistości jak Samson, Debora oraz ich filistyńscy sąsiedzi. Wiadomo, że w pewnym momencie w połowie XII wieku p.n.e. świątynia została zbezczeszczona; ceramika potłuczona a na domiar złego, gdy archeolodzy odkryli szczątki zabudowy, natrafili nawet na grubą czarną warstwę, którą najpierw pomylili z popiołem, ale potem okazało się, że to zwierzęce odchody. Spekuluje się że po zajęciu tego terenu, świątynię zamieniono w stajnię.

Badacze unikają jednak bezpośredniego połączenia kamiennego cokołu z kamieniem wspomnianym w „Biblii”, wskazując, że taki wniosek byłby prawie niemożliwy do udowodnienia z archeologicznego punktu widzenia. Zwracają oni również uwagę na pewne niespójności między opowiadaniem a dowodami. Dobrym przykładem może być to, że zgodnie z „Biblią”, kamień znajduje się na polu poniżej miasta, a nie w świątyni na jego szczycie. Odnalezienie faktycznego śladu po Arce przymierza, pozostaje więc wciąż w sferze spekulacji.

Autorstwo: M@tis
Na podstawie: WatchJerusalem.co.il
Źródło: InneMedium.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. sga 29.01.2020 16:01

    arka przymierza…dajcie spokoj.
    To jak suszone napletki jako relikwie 😀

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.