Arabia Saudyjska ukrywa prawdziwą liczbę ofiar

Opublikowano: 21.10.2015 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 369

Arabia Saudyjska, która stoi na czele Rady Praw Człowieka Organizacji Narodów Zjednoczonych, z jakiegoś powodu zaniża liczbę osób, które ucierpiały podczas niedawnej pielgrzymki w Mekce w wyniku zadeptania. Okazuje się bowiem, że śmierć poniosło co najmniej 2100 osób.

Najnowsze zestawienie dziennikarzy z Associated Press pokazuje że ofiar w rzeczywistości jest o wiele więcej a ich liczba stale rośnie. Miesiąc po tej tragedii wciąż identyfikowane są ciała i trwają poszukiwania osób zaginionych. Tymczasem Arabia Saudyjska wciąż trzyma się pierwszych ustaleń, według których śmierć poniosło 769 osób a 934 zostało rannych.

Z najnowszych ustaleń dziennikarzy wynika, że Iran jest najbardziej poszkodowanym krajem. Podczas pielgrzymki zmarło przynajmniej 460 mieszkańców tego kraju. Irański duchowny Ali Chamenei wzywa do utworzenia niezależnego zespołu badawczego, który poprowadzi śledztwo ponieważ Saudowie nie podają informacji o wszystkich ofiarach.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: America.AlJazeera.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
BrutulloF1
Użytkownik
BrutulloF1

(Komentarz usunięty – inwektywy. Admin)

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Pierdzielenie jakich mało. To był wypadek. Byłem tam w trakcie tych wydarzeń.

Dla Arabii Saudyjskiej była to wielka wpadka i powód do wstydu. Był to wielki dyshonor dla tych, którzy za Hadżdż odpowiadają – należy pamiętać że w tym kraju jest specjalny resort ministerialny odpowiadający tylko i wyłącznie za hadżdżu organizacje i przebieg. Jak nic poleciały głowy (nie zdziwiłbym się gdyby dosłownie) albo wkrótce polecą. To skandal oraz wielka tragedia.

Nie mam wiedzy na temat prawdziwej liczby rannych, bo taką mają tylko władze AS, a ci posługują się tajemnicą. To co ujawnili widzą wszyscy. Wiadomo mi, że w trakcie masakry zablokowano portale społecznościowe aby plotki się nie roznosiły ale też by inni nie wywoływali paniki. Tam było mrowie ludzi, i było to dla wszystkich bezpieczeństwa. Z drugiej strony telewizja państwowa o wszystkim informowała, a firmy telekomunikacyjne dawały specjalne zniżki, aby wszyscy pielgrzymi mogli uspokoić swe rodziny.

Co się tyczy szyitów – tak trąbią o tym, że ich sunnici za muzułmanów nie uznają (co jest częściowo prawdą) i że szerzy się do nich nienawiść. Jednak sami tę nienawiść również otwarcie pielęgnują.

A nikt szyitom do Mekki ani Medyny drogi nie zamyka. Co jest bardzo ważne. Do Mekki ani do Medyny nie ma wstępu żaden niewierny i niemuzułmanin. Skoro do Mekki i Medyny szyitom wolno przybywać (a było ich mnóstwo, sam widziałem) to czy sunnici są tak źli, jak o nich szyici mówią?