Arabia Saudyjska odrzuca raport USA ws. śmierci Chaszodżdżiego

Opublikowano: 27.02.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1010

Władze Arabii Saudyjskiej odrzuciły wnioski zawarte w raporcie amerykańskiego wywiadu dotyczące udziału księcia koronnego w zabójstwie dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego – poinformowała agencja państwowa SPA, powołując się na Ministerstwo Spraw Zagranicznych tego kraju.

„Rząd Królestwa Arabii Saudyjskiej całkowicie odrzuca negatywną, fałszywą i niedopuszczalną ocenę przywódców Królestwa przedstawioną w raporcie i podkreśla, że raport zawiera niedokładne informacje i wnioski” – podano w oświadczeniu saudyjskiego resortu polityki zagranicznej.

Jak poinformowano, władze kraju podjęły już niezbędne kroki wobec sprawców przestępstwa. „Królestwo odrzuca wszelkie środki, które uderzają w jego przywództwo, suwerenność i niezależność systemu sądownictwa” – podkreśliło Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Resort podkreślił również, że istnieje „silne partnerstwo” między Stanami Zjednoczonymi a Królestwem. „Partnerstwo to rozwijało się przez prawie osiem dekad w oparciu o wzajemny szacunek, a instytucje w obu krajach gorliwie pracowały nad zacieśnieniem tych więzi we wszystkich aspektach poprzez rozszerzenie współpracy i konsultacje w celu zwiększenia bezpieczeństwa i stabilności w regionie i na całym świecie” – podano w oświadczeniu.

Wcześniej biuro dyrektora amerykańskiego wywiadu narodowego opublikowało raport o śmierci saudyjskiego dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego. W dokumencie stwierdzono, że następca tronu Arabii Saudyjskiej Mohammad bin Salman osobiście zatwierdził jego zabójstwo. Dziennikarz, krytykujący władze w Arabii Saudyjskiej, został zamordowany w październiku 2018 roku w saudyjskim konsulacie w Stambule. Początkowo Rijad zaprzeczał, że mężczyzna zniknął z misji dyplomatycznej. Jednak po pojawieniu się nagrań wideo i audio saudyjskie władze przyznały, że Chaszodżdżi został zabity podczas „kłótni z urzędnikami konsularnymi”.

Turecka policja nie odnalazła ciała dziennikarza.

Arabskie media sugerowały, że książę koronny Mohammed bin Salman mógł zlecić zabójstwo Dżamala Chaszodżdżiego, który krytykował saudyjskie władze. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Królestwa oświadczyło jednak, że nie ma on nic wspólnego z tą zbrodnią.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.