Aptekarz wygrał z policją

Opublikowano: 01.12.2012 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 632

Warszawski aptekarz Karol El Kashif wygrał w sądzie sprawę wytoczoną policji. Sąd uznał, że zatrzymanie go w roku 2010 za nieprawidłowo przeprowadzone i mające cel represyjny.

El Kashif w roku 2010 walczył o odzyskanie towaru odebranego mu wraz z lokalem apteki przez władze warszawskiej dzielnicy Mokotów. Zniecierpliwiony brakiem działań prokuratury, którą zawiadomił o przestępstwie, dwukrotnie pikietował pod Ministerstwem Sprawiedliwości w Al. Ujazdowskich.

Przykuł się nawet do płotu. Oba jego protesty przerwało zatrzymanie przez policję 4 i 25 czerwca. W obu przypadkach El Kashif składał zażalenia do sądu.

4 czerwca 2010 r. aptekarza zatrzymano o godzinie 3 w nocy. Sąd okręgowy uznał to zatrzymanie za bezzasadne. Uchylił tym samym wyrok sądu rejonowego, który uznał zatrzymanie za uzasadnione choć nieprawidłowo dokonane, ponieważ “zatrzymany blokował drogę przeciwpożarową”.

Sąd okręgowy uznał, że El Kashifowi należy się od policji odszkodowanie w wysokości 1000 zł.

“Złożyłem ten pozew, by mieć poczucie choćby symbolicznej satysfakcji” – powiedział poszkodowany

Zatrzymanie z dnia 25 czerwca 2010 roku już wcześniej zostało uznane przez sąd rejonowy za bezzasadne.


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Smyku 01.12.2012 21:53

    Tu przecież o co innego chodzi. Człowiek stwierdził, że spotakała go niesprawiedliwość więc pikietował, a policja zatrzymała go bezprawnie. Czytaj ze zrozumieniem. Po za tym jak znam sprawę to żadnej zaległości za czynsz nie było. Więc pudson pomyśl zanim zainsynuujesz cokolwiek.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.