Apel o przesunięcie terminu wyborów prezydenckich

Opublikowano: 16.03.2020 | Kategorie: Prawo, Publicystyka, Publikacje WM, Społeczeństwo

Liczba wyświetleń: 3

Trzeba przyznać, że wirus z Wuhan mocniej wpłynął na Polską politykę, niż można się tego było spodziewać jeszcze dwa miesiące temu.

W praktyce Polska staje się powoli krajem, gdzie większość obywateli nałożyła na samych siebie rodzaj kwarantanny, a działania władz bardzo pomogły im w tej decyzji.

Trzeba przyznać, że działania władz i obywateli powinno pomóc „namierzyć” punkty zapalne, a więc również drastycznie spowolnić tempo ekspansji epidemii w jej pierwszej fazie.

Niemniej jednak na niewiele się te działania przydadzą jeśli wybory prezydenckie odbędą się w zaplanowanym terminie czyli na początku maja bo najprawdopodobniej właśnie wtedy będziemy mieli pierwszy „szczyt” zachorowań.

Punkty wyborcze to idealne miejsca, gdzie wirus będzie mógł zarażać kolejne osoby nie wspominając, że kampania wyborcza w praktyce nie istnieje.

Przełożenie wyborów prezydenckich wydaje się wręcz koniecznością.

COVID-19 będzie jednak prawdopodobnie występował w społeczeństwie bardzo długo i najprawdopodobniej ponownie zaatakuje i to być może z większą siłą niż obecnie jesienią wraz z nastaniem kolejnego sezonu grypowego. Samo przełożenie wyborów nie ma więc większego sensu.

Chciałbym zaapelować do obecnych władz, a zwłaszcza do obecnego Prezydenta Pana Andrzeja Dudy oraz wszystkich partii w parlamencie o przesunięcie wyborów na okres, który:

– umożliwi przygotowanie systemu informatycznego do głosowania online z wykorzystaniem Profilu Zaufanego (wraz z późniejszą możliwością weryfikacji oddanego głosu),

– umożliwi przeprowadzenie kampanii wyborczej głównie z wykorzystaniem TVP dając okienka czasowe poszczególnym kandydatom oraz organizując szereg debat.

Obecna wręcz kryzysowa sytuacja mocno promuje w najbliższych wyborach obecnego Prezydenta Pana Andrzeja Dudę, ale wygranie z kontrkandydatmi, którzy będą mieli „opaski na oczach” i „związane ręce” jest wręcz zaprzeczeniem demokracji.

Stąd apel kieruję zwłaszcza do Pana Prezydenta Andrzeja Dudy oraz Prawa i Sprawiedliwości – to jest właśnie nasz wspólny Polaków sprawdzian z demokracji.

Autorstwo: Jarosław Szczepanik
Źródło: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 3,67 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
ZIWK
Użytkownik

Jakikolwiek apel skierowany do prezydenta PiSS Andzeja Dudy jest pozbawiony sensu. On nie podejmuje samodzielnie żadnych decyzji. Wszystkie instrukcje są mu udzielane przez posła. Obecnie odbywa kampanię “gospodarskich wizyt” w stylu propagandowych gierkowskich – dezorganizując pracę przeciążonych szpitali.

Foxi
Użytkownik
Foxi

To apelujmy do króla Jarosława II. Jakieś pomysły jak to wykonać? Zgaduję że on nic nie czyta bo jak może cokolwiek czytać koziorożec który zawsze wie lepiej? On nie ma pojęcia co się dzieje. Ma filtr nałożony korpo-wporzo. Mam pomysł by podrzucać w fabryce karmy dla kotów grypsy do Jarosława II …

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Czy to napewno taki dobry pomysł z tymi przesuniętymi wyborami? Zamiast przekładać, w trybie ekstraordynaryjnym zarządzić tylko jedną turę w dotychczasowym terminie i po kłopocie.

mackadmin
Użytkownik
mackadmin

Detronizacja Maliniaka nie wchodzi w rachube, wiec nalezy oddalic termin plebiscytu.

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ