Apel do narodu Federacji Rosyjskiej

Opublikowano: 25.06.2023 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Publikacje WM

Liczba wyświetleń: 1657

Przemówienie Władimira Putina z 24.06.2023 r.

Kieruję te słowa do obywateli Rosji, personelu sił zbrojnych, agencji strzegących porządku, służb specjalnych, żołnierzy i dowódców, którzy w tej chwili pełniąc bohaterską służbę, odpierają wrogie ataki. Dzisiejszej nocy rozmawiałem z dowódcami, dlatego moje słowa adresuję także do tych, którzy ulegając zwiedzeniu, albo zastraszeniu gotowi są posunąć się do przestępczej awantury, jakim jest zbrojny bunt – najpoważniejsze przestępstwo.

Dziś Rosja zmaga się w walce o swoją przyszłość państwa i narodu z neonazistami i ich mocodawcami. W istocie przeciwko skierowana jest nam cała machina wojskowo ekonomiczna Zachodu. Walczymy o życie i bezpieczeństwo naszych obywateli, suwerenność i wolność, za prawo bycia Rosją- o tysiącletniej historii. Walka, która toczy się o przetrwanie narodu, wymaga połączenia wszystkich sił, konsolidacji i odpowiedzialności. Cokolwiek miałoby osłabić, zasiać wśród nas niezgodę wykorzystane zostanie przez naszych zewnętrznych nieprzyjaciół, którzy chętnie to zrobią, podważając i rozrywając naszą spójność wewnętrzną. Dlatego trzeba odrzucić na bok niesnaski dzielące nasz kraj. Odejście od celu narodowego przez naszych towarzyszy broni walczących na linii frontu jest ciosem w plecy narodu i jego ojczyzny.

Mamy do czynienia dokładnie z sytuacją, jaka zaistniała w 1917 roku, kiedy zadano cios na zakończenie I wojny światowej, żeby skraść zwycięstwo Rosji. Intrygi, niesnaski i politykierstwo za plecami narodu i armii skończyło się największym przewrotem, upadkiem armii i rozpadem państwa, a w końcu utratą ogromnych obszarów. Skutkiem była wojna domowa, w której Rosjanin zabijał Rosjanina, brat występował przeciw bratu, a korzyści zyskiwali wszelkiego rodzaju najemnicy, polityczni awanturnicy i obce siły, które rozdzierały państwo na strzępy.

Naszym obowiązkiem jest nie dopuścić, żeby zdarzyło się to ponownie. Dlatego będziemy bronić naszego narodu tak samo jak państwowości przed wewnętrznymi zagrożeniami i zdradą; a mamy właśnie do czynienia dokładnie ze zdradą. Przerost ambicji i nabyte prawa doprowadziły do zdrady państwa i narodu. Stały się one przyczyną, dla której żołnierze i dowódcy grupy Wagnera, którzy walczyli i ginęli razem z innymi oddziałami- bohaterami z Soledaru i Artiomowska (Bachmut), miast i wsi okręgu Donbas, którzy walcząc oddali życie za Noworosję -jedność świata rosyjskiego. Ich dobre imię i chwała zostały zdradzone przez tych, którzy usiłują zorganizować przewrót, pchając kraj ku anarchii i wojny bratobójczej, doprowadzając do poddania i kapitulacji.

Dlatego powtarzam, że wewnętrzne wrzenie jest śmiertelnym zagrożeniem dla naszej państwowości i dla nas jako narodu. Mamy do czynienia z ciosem zadawanym Rosji, naszemu narodowi i działaniom podejmowanym na rzecz obrony ojczyzny przed niezwykle poważnym zagrożeniem. Wszyscy ci, którzy świadomie wybrali drogę zdrady i ją przygotowali, stosując drogę szantażu i terroru, zasłużą na karę, odpowiadając przed prawem i narodem.

Siły zbrojne i instytucje rządowe otrzymały stosowne rozkazy i polecenia, jak też dodatkowe wytyczne antyterrorystyczne, które są wdrażane. W Moskwie, okręgu moskiewskim i szeregu innych okręgach podejmowane są działania celem stabilizacji sytuacji Rostowa nad Donem. Istnieją trudności; praca instytucji cywilnych i wojskowych jest skutecznie blokowana. Jako prezydent Rosji oraz głównodowodzący armią, zarazem obywatel Rosji uczynię wszystko w celu obrony kraju, jego konstytucyjnego ładu, życia, bezpieczeństwa i wolności obywateli. Natomiast ci, którzy zorganizowali zbrojny przewrót, skierowali swą broń przeciwko towarzyszom broni, zdradzili Rosję, odpowiedzą za to. Apeluję również do tych, którzy są wciągani do tej zbrodni, by nie popełniali fatalnej i tragicznej w skutkach pomyłki. Niech dokonają właściwej decyzji, nie angażując się przestępczą działalność. Wierzę, że ocalimy i obronimy to co drogie i święte – ojczyznę, stając się silniejszymi do pokonania wszelkiej zdrady.

Autorstwo: Władimir Putin
Tłumaczenie: Jola
Źródło zagraniczne: YouTube.com
Źródło polskie: WolneMedia.net


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Fenix 25.06.2023 08:29

    Wołanie na pustyni.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.