Apartheid w kanadyjskim nauczaniu staje się faktem

Opublikowano: 13.06.2023 | Kategorie: Edukacja, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1541

Oshawa’s Ontario Tech University prowadzi oddzielne kluby nauki, technologii, inżynierii i matematyki (STEM) dla czarnej młodzieży – przy wsparciu finansowym rządu Kanady. Uczelnia prowadziła również warsztaty dedykowane osobom, które identyfikują się jako czarne dziewczyny.

W opisie klubu STEM z segregacją rasową Ontario Tech informuje, że ​​„zobowiązuje się [on] do zapewnienia czarnej młodzieży, zorientowanego na społeczność i dostępnego środowiska do nauki, w celu odkrywania różnych aspektów STEM, kodowania i projektowania inżynierskiego”. Kluby o nazwie „Black Youth STEM and Coding Clubs” działają od kwietnia do czerwca.

Ontario Tech prowadził również w lutym oddzielny klub STEM „Black Girls Empowerment”, który był prowadzony przez czarne studentki. Powołując się na „inkluzywny pogląd” na słowo „dziewczyna”, uniwersytet powiedział, że biologiczni czarni mężczyźni, którzy identyfikują się jako dziewczyny, również mogą w nim uczestniczyć.

Segregowane kluby Ontario Tech otrzymują fundusze z CanCode — programu rządu Kanady. Ten ostatni „ma na celu wyposażyć kanadyjską młodzież, z naciskiem na włączenie niedostatecznie reprezentowanych grup, w umiejętności, których potrzebują do dalszej nauki”.

Zeszłego lata Ontario Tech zorganizowało również obóz STEM z segregacją rasową, we współpracy z Kuratorium Oświaty Okręgu Katolickiego w Durham (DCDSB). University of Waterloo oferuje również bezpłatne „programowanie dla samozidentyfikującej się czarnej młodzieży wchodzącej do klas od 2 do 12”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.