Aparat podwodny w pobliżu Gazociągu Północnego

Opublikowano: 08.11.2015 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 743

Porzucony jednorazowy zdalnie sterowany aparat znaleźli szwedzcy wojskowi w wodach międzynarodowych niedaleko wyspy Gotlandia podczas oględzin przeprowadzonych na wniosek firmy Nord Stream AG.

Porzucony zdalnie sterowany aparat podwodny, który wykorzystuje się do rozminowywania, znaleziono w wodach międzynarodowych na południe od szwedzkiej wyspy Gotlandia w pobliżu Gazociągu Północnego – poinformowały szwedzkie media, powołując się na Siły Zbrojne Szwecji.

“Według Nord Stream, to jednorazowy ROV (remote operated vechile; zdalnie sterowany aparat). Takie urządzenia są wykorzystywane do unieszkodliwiania strych min, które wybuchają razem z nimi” – szwedzka agencja informacyjna TT cytuje słowa przedstawiciela Sił Zbrojnych Szwecji Jespera Stolpe’a.

Aparat znaleźli szwedzcy wojskowi po tym, jak zwróciła się do nich firma Nord Stream AG. Jej pracownicy zauważyli urządzenie w wodach międzynarodowych na południe od szwedzkiej wyspy Gotlandia. Jak poinformowali szwedzcy wojskowi, takie aparaty wykorzystują armie wielu krajów, które zajmują się rozminowywaniem Morza Bałtyckiego. W związku z tym trudno stwierdzić, do kogo on należy.

“Obecnie obiekt nie stwarza zagrożenia ani dla gazociągu, ani dla komunikacji morskiej w okolicy. Ale ładunek wybuchowy może stanowić zagrożenia, jeśli niewłaściwie się z nim obchodzi” – powiedział Stolpe. Dodał, że wykluczono możliwość dywersji.

Gazociąg Północny (Nord Stream) — gazociąg do transportu gazu ziemnego z Rosji do Niemiec po dnie Morza Bałtyckiego. W projekcie uczestniczą Rosja, Niemcy, Holandia i Francja. Obecnie gaz płynie dwiema nitkami. W czerwcu tego roku podpisano memorandum w sprawie budowy kolejnych dwóch nitek. Oprócz Gazpromu w projekcie uczestniczą E.On, Shell, OMV.

Źródło:


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.