„Antysemityzm” kwitnie w Niderlandach

Opublikowano: 25.05.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1771

Największy holenderski dziennik „De Telegraaf” alarmuje, że w Niderlandach na dobre rozwinął się „antysemityzm”. Tamtejsze medialne autorytety mają być więc głuche na hasła wznoszone przez muzułmanów, którzy podczas propalestyńskich demonstracji mieli nawoływać między innymi do przemocy wobec Żydów.

Liberalna gazeta w swoim weekendowym wydaniu opublikowała tekst pod tytułem „Nienawiść do Żydów kwitnie od ulicy do salonu”. Jego autorka twierdzi, że elity w Niderlandach całkowicie przemilczały „antysemickie” treści eksponowane rzekomo w trakcie propalestyńskich manifestacji. Odbywały się one tymczasem praktycznie przez cały ostatni konflikt między Strefą Gazy a Izraelem.

„Antysemityzm nienawistnych hord nie przeraża znanych oskarżycieli rasizmu. Komicy, artyści, celebryci, naukowcy, znani dziennikarze, ci wszyscy, którzy zawsze wiedzą, kto ma rację, a kto nie, ci samozwańczy strażnicy naszej cywilizacji teraz milczą jak zaklęci” – można było przeczytać największym niderlandzkim dzienniku.

„De Telegraaf” zwrócił choćby uwagę na jedno z haseł pojawiających się w trakcie pro-palestyńskiej manifestacji w Utrechcie. Zgromadzeni na niej muzułmanie ostrzegali Żydów, że „armia Mahometa powróci jak w bitwie pod Chajbarem”. Chodzi o konflikt z 692 roku, gdy Arabowie pod wodzą samego Mahometa rozbili siły miejscowych żydów, aby następnie ich wytępić.

Tymczasem same elity piszą wiele listów w obronie Palestyńczyków, co według liberalnej gazety jest wykorzystywaniem przez lobby propalestyńskie „kolonialnego poczucia winy” Niderlandów. Liczni naukowcy i dziennikarze uważają bowiem, że podobne apele są częścią „szerszego procesu dekolonizacji”.

Przed miesiącem ogłoszono z kolei raport dotyczący „przestępstw z nienawiści” w Holandii. Okazało się, że w ubiegłym roku w stosunku do 2019 roku liczba „antysemickich” zdarzeń spadła znacząco, bo aż o 25 proc. W sumie przez cały 2020 rok odnotowano ich 135, co wciąż było jednym z najwyższych wyników w trakcie ostatniej dekady.

Na podstawie: Forsal.pl, Pap.pl, Telegraaf.nl, Timesofisrael.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.