„Antyrasistowska” paranoja z okazji z okazji karnawałowej parady

Opublikowano: 01.03.2017 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 494

„Antyrasistowskie” paranoje wynikające z politycznej poprawności i wymuszanego poczucia winy w krajach Europy zachodniej przybierają najróżniejsze formy i objawiają się przeróżnymi incydentami. Najnowsza odsłona kompleksu „białej winy” ma związek z karnawałowymi paradami organizowanymi w Niemczech.

Policja w niemieckim mieście Fulda zapowiedziała, że będzie eskortować jedną z karnawałowych trup po tym jak została ona zaatakowana za „rasizm”. Grupy prezentujące się na karnawałowych paradach w Niemczech nawiązują do danej tematyki, jest ona bardzo zróżnicowana. Obok grup dotykających tematu baśni, przyrody są także grupy odnoszące się swoimi przebraniami do historii, dalszej i bliższej. Kontrowersje dotknęły grupy, która odnosi się do okresu niemieckich kolonii w Afryce. Uczestnicy grupy przebierają się za niemieckich kolonizatorów a także malują się na czarno udając tubylców w tradycyjnych strojach. To wywołało wściekłość części uczestników i organizatorów parady.

Grupa „Sudend”, która prezentuje na paradach ten okres historyczny, stała się celem ataków ze względu na rzekome promowanie „rasizmu, ucisku i kolonializmu”. Zarzucono jej, że biali ludzie przebierając się za murzynów kpią z czarnoskórych, a dodając do tego cały kontekst tematyczny jaki prezentuje grupa, jest to po prostu promocja dominacji białych nad czarnymi.

Jako pierwsi oskarżenia pod adresem grupy „Sudend” wystosowali wykładowcy z lokalnej uczelni w Fulda, zarzucając jej „pomniejszanie powagi ludobójstwa, kolonializmu i pozbawiania praw”. Używanie kostiumów odnoszących się do kolonialnych mundurów określili mianem „nieludzkiego, rasistowskiego i uwłaczającego”.

Obrońcy udziału grupy w paradzie mówią, że krytycy przesadzają, ponieważ twierdzenia o promowaniu „rasizmu” są całkowicie bezpodstawne a grupa prezentuje jedynie pewien okres historii Niemiec. Twierdzą także, że podgarznie atmosfery mogącej sprawić, że członkowie grupy „Sudend” zostaną zaatakowani przez innych uczestników parady a także obecność policyjnej ochrony zepsuje cały nastrój zabawy.

Podobne spraw polegające na kompleksach wobec dawnych kolonizowanych ludów mają miejsce w wielu krajach europejskich posiadających niegdyś zamorskie terytoria. Poczucie winy wobec skolonizowanych w dawnych latach ludów wpajane jest uczniom w szkołach a politycy nie tracą okazji by jak najczęście przepraszać za te okresy historii swoich narodów.

Niedawne kontrowersje w tym temacie wzbudził kandydat na prezydenta Francji Emmanuel Macron, który w wywiadzie dla algierskiej telewizji powiedział, że „kolonizacja była zbrodnią przeciwko ludzkości” i ostro krytykował wszelkie aspekty francuskiego kolonializmu, wzywając do ciągłego przepraszania za te czyny Francji.

Wywołało to oburzenie wśród jego przeciwników i było szeroko komentowane w mediach. Jednoznaczne i uproszczone podejście do kolonializmu skomentowała przeciwniczka Macrona w wyścigu do fotela prezydenckiego Marine Le Pen mówią, że stanowisko takie jest „bliskie zdrady” i pytając retorycznie dlaczego chce on zostać przywódcą kraju, który oskarża o zbrodnie przeciwko ludzkości?

Na podstawie: TheLocal.de, RT.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.