Antynuklearna manifestacja w Nowym Jorku

Opublikowano: 11.08.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 276

STANY ZJEDNOCZONE. Wczoraj (10 sierpnia) dziesiątki cyklistów ubranych w białe kombinezony z wymalowanymi hasłami i wiatraczkami na kaskach wyruszyło na ulice Nowego Jorku w proteście przeciwko elektrowni Indian Point.

Wyruszyli z Dolnego Manhattanu przez East Side do Grand Central Terminal gdzie pałeczkę przejęły jednostki pływające.

Czterdziestoletnia elektrownia usytuowana jest ok. 1 mili od uskoku tektonicznego i 35 mil od centrum Nowego Jorku.

Ze względu na podatność elektrowni na atak terrorystyczny, wielka listę problemów bezpieczeństwa, 1500 ton zalegających odpadów nuklearnych, brak jakiegokolwiek realnego planu ewakuacji 8 milionowego miasta; protestujący wezwali gubernatora Cuomo by odmówił koncernowi Entergy przedłużenia o kolejne 20 lat licencji, oraz natychmiastowe zamknięcie elektrowni.

Opracowanie: cyborg59
Zdjęcie: Brennan Cavanaugh
Źródło: Nowy Ekran

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
fm
Użytkownik

Tusk nic nie wytłumaczy. Żeby coś wytłumaczyć trzeba coś wiedzieć. Jego postawa wskazuje bardziej na ślepe podążanie za mamoną w tej materii jest tylko jedno wytłumaczenie. Posiadanie…