Antyislamska demonstracja w Dreźnie

Opublikowano: 10.12.2014 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 443

Co najmniej 10 tysięcy osób przeszło w poniedziałek 8 grudnia ulicami Drezna, w manifestacji zorganizowanej przez ruch Patrioci Europy Przeciwko Islamizacji Zachodu (Patriotische Europäer Gegen die Islamisierung des Abendlandes, PEGIDA). Demonstranci domagali się większych restrykcji przy przyznawaniu azylu dla uchodźców, a także ograniczenia zjawiska masowej imigracji w Niemczech.

Jest to pierwsza z serii demonstracji, które mają odbywać się co tydzień – w każdy poniedziałek. Ich celem jest zwrócenie uwagi na problem niekontrolowanej imigracji, która generuje konflikty w społeczeństwie. Protestujący uważają, że znaczna część imigrantów z krajów arabskich nie zamierza się asymilować, często narzucając Niemcom swoje prawa i religię. Szacuje się, że w roku 2015 może ona osiągnąć rekordową liczbę, już teraz wiadomo, że Federalny Urząd ds. Imigracji i Uchodźców rozpatrzy nie mniej niż 230 tysięcy wniosków o azyl.

Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) ujawniła niedawno, że w 2012 roku Niemcy stały się głównym celem dla napływających do Europy imigrantów. Przez ostatnie dwa lata w Niemczech osiadło 400 tysięcy osób, jest to wynik znacznie prześcigający pozostałe europejskie kraje – w skali światowej, większą liczbą przyjętych imigrantów mogą „pochwalić” się tylko Stany Zjednoczone.

Przeciwko demonstracji ruchu PEGIDA pikietowały 4 tysiące antyfaszystów (wg źródeł lewicowych 9 tysięcy – przypis WM), wśród których znaleźli się również przedstawiciele władz Saksonii protestujący, jak mówili, „przeciwko skrajnej prawicy”. Kontrdemonstracja nie zakłóciła w jakikolwiek sposób przebiegu marszu przeciwników niekontrolowanej imigracji.

Na podstawie: dw.de, thelocal.de
Źródło: Autonom


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.