Antycygańskie ekscesy w Bułgarii

Opublikowano: 27.09.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 405

BUŁGARIA. Ponad 100 osób aresztowano 26 września wieczorem po antycygańskich zamieszkach w dziesięciu dużych bułgarskich miastach. – W demonstracjach odniosło obrażenia dwóch funkcjonariuszy policji i młoda kobieta – poinformował wysoki przedstawiciel Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w telewizji publicznej.

– Najwięcej aresztowań, 47, dokonano w Płowdiwie – powiedział szef służb operacyjnych MSW Kalin Georgijew. W Sofii aresztowano 23 osoby, w Warnie – ponad 20. Po kilka osób zatrzymano w Burgasie i Plewenie. Wśród zatrzymanych byli nieletni, w tym dwunastolatek, który obrzucał kamieniami wóz policyjny.

Według Georgijewa, “w kraju dochodzi do eskalacji napięcia pod wpływem prowokacji radykalnych elementów”.

Źródło: Władza Rad


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.