Antoni Macierewicz wystąpi w „Teleranku”

Opublikowano: 28.02.2017 | Kategorie: Media, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 4

To nie żart – 5 marca szef resortu obrony wystąpi gościnnie w specjalnym odcinku programu dla dzieci „Teleranek” w TVP ABC.

Przedwczoraj podczas inauguracji biegu ku czci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”, który otworzył uroczyście Antoni Macierewicz, pojawiły się kamery TVP ABC. Nagrano ujęcia z ministrem — a cały odcinek ukaże się na antenie 5 marca. „Zosia, Maciek i Igor odwiedzą pokój zagadek Instytutu Pamięci Narodowej, gdzie wcielą się w role żołnierzy mających za zadanie rozwiązać łamigłówkę. Nasi prowadzący wezmą udział w maratonie „Bieg Wilczy”, którego celem jest uhonorowanie bohaterskiej postawy „Żołnierzy Wyklętych”. Spotkamy się też z grupą rekonstruktorów, którzy opowiedzą nam o swojej działalności i o tym, dlaczego akurat ci żołnierze są dla nich inspiracją”.

Antoni Macierewicz wyraził wczoraj radość z powodu tego, że „pamięć o Żołnierzach Niezłomnych powróciła do polskich rodzin”. 10 uczestników, którzy pierwsi znaleźli się na mecie, Macierewicz odznaczył medalami. Cały dystans do przebiegnięcia ku pamięci Niezłomnych bohaterów antykomunistycznego podziemia wyniósł 1963 m.

“Biegną z nami także żołnierze amerykańscy, którzy stacjonują po raz pierwszy od wielu, wielu dziesiątków lat na polskiej ziemi i chcą się przyłączyć do tego wielkiego biegu pamięci o Niezłomnych. Chcą się przyłączyć tak, jak przyłączyli się do polskiego wojska, by ramię w ramię bronić naszej niepodległości” — mówił Macierewicz, zwracając uwagę na to, że w 2017 udział w biegu wzięło 60 tysięcy osób „na wszystkich kontynentach”, o 20 tysięcy więcej niż przed rokiem. “To oni nie tylko przenieśli tradycję walki o niepodległość, ale dzięki ich wysiłkowi następne pokolenia tę walkę o niepodległość podejmowały. To oni byli rzeczywiście u źródeł solidarności, u źródeł niepodległości, którą dzisiaj przeżywamy, która dzisiaj umacnia, która jest dla nas tak istotna i sprawiła, że dzięki sojuszowi z USA, z NATO, możemy czuć się w Polsce naprawdę bezpiecznie.”

Organizatorem stołecznego biegu jest Fundacja Wolność i Demokracja. Jej celem jest krzewienie pamięci o Żołnierzach Wyklętych, naturalnie z pominięciem ich niechlubnych czynów. Właśnie o tym będzie opowiadał najmłodszym polskim widzom Antoni Macierewicz w „Teleranku”.

Autorstwo: Dawid Blum
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
smerf
Użytkownik
smerf

Jego emisja wyciągnie wreszcie z łóżka parę odwiecznych kochanków, czyli J.K. i A.M., by obejrzeli sobie replay z 13 grudnia 1981 roku!

P.S. A taki był amerykański, taki układny…
Ten odcinek, rzecz jasna…

Broń boże nie nawiązuję do serialu “Ucho prezesa” czy też wywiadu z R.B., żeby była jasność…
To moje osobiste spostrzeżenia na… pederastię! Naturalną i jakże ludzką, a przy tym odwieczną (patrz. starożytna Grecja i Rzym) przypadłość!