Antoni Macierewicz marszałkiem seniorem Sejmu

Opublikowano: 06.11.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 492

Antoni Macierewicz zostanie marszałkiem seniorem Sejmu – poinformował rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy Błażej Spychalski. Marszałkiem seniorem Senatu będzie Barbara Borys-Damięcka.

Antoni Macierewicz będzie marszałkiem seniorem podczas pierwszego posiedzenia Sejmu, które odbędzie się 12 listopada – poinformował Błażej Spychalski.

Na marszałka seniora Senatu prezydent wyznaczył Barbarę Borys-Damięcką.

Marszałek senior to powoływany przez prezydenta jeden z najstarszych posłów i senatorów, którzy prowadzą pierwsze po wyborach posiedzenie Sejmu i Senatu do czasu wybrania marszałków.

Jak powiedział Błażej Spychalski, prezydentowi Dudzie zależało na tym, aby „marszałkiem seniorem w Sejmie był ktoś, kto ma piękną kartę opozycyjną”.

„Ktoś, kto zasłużył się ogromnie dla państwa polskiego. Stąd decyzja, aby marszałkiem seniorem Sejmu został pan Antoni Macierewicz. Pan prezydent poinformował zarówno panią senator, jak i pana ministra Antoniego Macierewicza o swojej decyzji” – powiedział rzecznik prezydenta.

Pierwsze posiedzenie Sejmu rozpocznie się 12 listopada o godz. 12:00, tego samego dnia o 16:00 odbędzie się także pierwsze posiedzenie Senatu.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.