Anomalia świetlna w radiogalaktyce Cygnus A

Opublikowano: 28.05.2017 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 229

Astronomowie pracujący w National Radio Astronomy Observatory w Nowym Meksyku odkryli tajemniczy obiekt w radiogalaktyce Cygnus A. Galaktyka ta znajduje się około 800 milionów lat świetlnych od Ziemi i jest jednym z najmocniejszych źródeł sygnałów radiowych w naszym wszechświecie.

Radiogalaktyka została zauważona po raz pierwszy przez teleskop Hubble’a w 1994 roku, ale w tym czasie uważano ją za mgławicę. Najnowsze obserwacje pokazują, że obiekt ten stał się niezwykle jasny w bardzo krótkim czasie. Astronomowie starają się ustalić źródło niesamowitego blasku.

Rick Perley, astronom NRAO, który odkrył świetlistą anomalię, twierdzi, że cokolwiek to jest, musiało pojawić się względnie niedawno: „Ku naszemu zaskoczeniu, odnaleźliśmy wyraźny nowy element w pobliżu jądra galaktyki, który nie pojawił się w żadnym z wcześniej publikowanych zdjęć. Nowy fragment jest na tyle jasny, że zdecydowanie zauważylibyśmy go na poprzednich fotografiach. To oznacza, że jakaś zmiana musiała nastąpić po roku 1996.”

Istnieją dwie główne teorie na temat tego co może być wyjątkowo jasnym obiektem. Według pierwszej może to być wybuch czarnej dziury. Taki wybuch jest strumieniem energii i materii, która została odrzucona od grawitacyjnego środka czarnej dziury, a nie wciągnięta do jej środka.

Druga teoria twierdzi, że może to być masywna supernowa, chociaż jej jasność sugeruje coś innego. Cygnus A ma już w swoim centrum czarną dziurę nazywaną Cygnus X-1, więc odkrycie to może oznaczać, że druga czarna dziura dołączyła do galaktyki w wyniku fuzji. Jeśli teoria ta zostanie potwierdzona, byłaby to najbliższa znana nam para czarnych dziur jakie zostały odkryte.

Autorstwo: B
Na podstawie: MysteriousUniverse.org
Źródło: InneMedium.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

11
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
maciek
Użytkownik

nieskończoność do kwadratu

Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Do obserwowanych procesów i zjawisk należałoby używać czasu przeszłego, przecież to wszystko miało miejsce 800 milionów lat temu.

Fenix
Użytkownik
Fenix

Czas przeszły to odległość jednego od drugiego – 0 +, tak duże że nieosiągalna lub tak małe że nieosiągalne wtedy czas znika, staje się bezczasem , zostaje szybkość w ruchu i kierunek pokonywania odległość w przestrzeni , to co było duże staje się małym, co było małym staje się dużym ,perspektywa. Przestrzeni nie warunkujemy , czasem .

maciek
Użytkownik

zgadzam się z tym, że w tym przypadku używanie pojęcia czasu nie ma sensu. Tak jak podwójna nieskończoność nie ma sensu, a tym bardziej nieskończoność do kwadratu nie ma sensu. Chyba że w tym jest jakiś sens? Ale ja go nie widzę.

Fenix
Użytkownik
Fenix

Duch bezwymiarowy
1. jednowymiarowa przestrzeń
2. dwuwymiarowa matryca repliki DNA
3. trójwymiarowa materia
4. wymiarowa istota świadoma, z sensem
doświadczająca życia .

maciek
Użytkownik

wszystko wskazuje na to że materia ma dwa wymiary

Fenix
Użytkownik
Fenix

Materia 3wymiarowa ,długość, szerokość i zachowana energia przemiany ,wymiany, tzw. głębokość .

Fenix
Użytkownik
Fenix

Głębokość to zachowana ilości energii gęstości materii , struktura i kształt nośnika w przekazywanym kodzie.

maciek
Użytkownik

trzy wymiary to hologram :)

Fenix
Użytkownik
Fenix

@maciek, mówisz ze jesteś hologramem albo w hologramie , ciekawe ?

maciek
Użytkownik

Ja jestem więc myślę. Ja po prostu jestem.