“Anielski chór” świerszczy

Opublikowano: 20.12.2018 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Kultura i sport, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 6179

Poniżej autentyczne, bez dodatków, nagranie niebiańskiej muzyki sfer jaką tworzą świerszcze-cykady. To niesamowite, co słychać w tle, bo to nie jest ludzka muzyka!

Amerykanin Jim Wilson nagrał odgłosy wydawane przez świerszcze w jedną z letnich nocy. Następnie dźwięk wprowadził do komputera i zaczął z nim eksperymentować. Największym zaskoczeniem był moment, kiedy spowolnił dźwięki wydawane przez świerszcze, a następnie wydobył z nich to pasmo, które „umyka” ludziom ze względu na pasmo, które jest w stanie usłyszeć nasze ucho. Ten dźwięk jest jednak główną podstawą tego, co słyszą świerszcze! Dźwięk dosłownie obezwładniał harmonią.

“Nagle usłyszałem jakiś boski chór! Miałem wrażenie, że oto aniołowie śpiewają pieśń sławiącą stwórcę wszechświata… Tu nie ma żadnego oszustwa, żadnych dźwięków syntezatorów. Ja jedynie odsłoniłem to, czego normalnie nie można usłyszeć będąc człowiekiem, ale co znakomicie słyszą organizmy małe, które te dźwięki tworzą. Jest w tym wszystkim jakąś zagadka związana z tym, co stworzyło ten świat” – powiedział Jim Wilson.

Źródło: Nautilus.org.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Fenix 21.12.2018 09:50

    Zadziwiająco piękne:)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.