Anglia nakłada sankcje na pasierbicę Ławrowa

Opublikowano: 25.03.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 962

Brytyjskie sankcje dotykają coraz większą ilość osób prywatnych. Zamrożono majątek Poliny Kowalewej, 26-letniej absolwentce Imperial College, która mieszka w luksusowym domu za 4 miliony funtów w londyńskiej dzielnicy Kensington. Oprócz pasierbicy ministra spraw zagranicznych Sergeja Ławrowa nowe sankcje obejmują także miliardera, potentata naftowego Eugena Szwidlera, założyciela banku Tinkoff Olega Tinkowa, Hermana Grefa.

Polina Kowalewa uczęszczała do prywatnej szkoły z internatem w Bristolu, zanim uzyskała dyplom z ekonomii i polityki na Uniwersytecie Loughborough, a następnie ukończyła studia magisterskie z ekonomii i strategii biznesowej w Imperial College London. Następnie pracowała dla Gazpromu, rosyjskiego giganta energetycznego, gdzie pomagała w fuzjach i przejęciach, a później pracowała w firmie wydobywczej Glencore. Zanim kupiła własny dom, mieszkała w Holland Park w zachodnim Londynie, w mieszkaniu w kamienicy należącej do rosyjskiej ambasady.

Dokumenty pokazują, że pobliska ambasada ukraińska twierdziła, że Rosja niesłusznie zgłosiła prawo własności do nieruchomości.

Polina mieszka teraz w mieszkaniu, które według dokumentów Land Registry kupiła za 4,4 miliona funtów bez hipoteki w 2016 roku, kiedy miała 21 lat, w bloku tuż przy Kensington High Street. Wciąż nie wiadomo, kto zapłacił za mieszkanie Pauliny. Dzieli mieszkanie z mężczyzną, uważanym za jej partnera, który ma również 10 proc. udziałów w firmie inwestycyjnej, którą teraz prowadzi.

Nieruchomość jest częścią inwestycji oferującej basen, siłownię, spa, kino, symulator golfa, pokój gier oraz widoki na Kensington i Holland Park.

Matką Pauliny jest 51-letnia Swietłana Poliakowa, potężna członkini rosyjskiego MSZ, która towarzyszy Ławrowowi podczas każdej zagranicznych podróży i jest w związku od początku XXI wieku. Plotka jednak głosi, że jest nieoficjalną żoną Ławrowa.

Brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych stwierdziło, że działania przeciwko Paulinie „wysyłają silny sygnał, że ci, którzy czerpią korzyści ze związków z osobami odpowiedzialnymi za rosyjską agresję, są objęci naszymi sankcjami”.

Źródło: Brytol.com

5

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.