Angielscy kibice bronią Londynu przed szabrownikami

Opublikowano: 14.06.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 588

„Gdzie byliście tydzień temu?” – zapytał londyńskich policjantów wielotysięczny tłum kibicowskiej koalicji, która zjechała się w sobotę do Londynu, by uchronić miasto przed dalszą dewastacją uskutecznianą przez uczestników akcji #BlackLivesMatter.

Okazuje się, że brytyjskie służby, które w zeszłym tygodniu bezczynnie przyglądały się jak grupy czarnoskórych oraz skrajnych lewicowców rozkradają sklepy, a także dewastują zabytkowe budynki i pomniki, tym razem w pełnym rynsztunku zjawiły się, by utrudniać protest angielskich kibiców.

https://www.youtube.com/watch?v=hB_pnv3pHr8

Pomimo, iż brytyjska policja postanowiła utrudniać kibicom protest na każdym kroku, akcja zwołana przez koalicję Football Lads Alliance odniosła zamierzony skutek. Organizatorzy demonstracji #BlackLivesMatter, które streszczały się do szabrownictwa i bezmyślnej dewastacji odwołali wszystkie zaplanowane na ten weekend akcje w Londynie, przenosząc je na „bezpieczne” obrzeża miasta. Jedynie nieliczne grupki lewackich bojówkarzy pojawiły się w okolicach zgromadzenia kibiców, a przed wymierzeniem obywatelskiej sprawiedliwości uchroniła ich policja, która gazem i pałkami traktowała każdego, kto usiłował się do nich zbliżyć. Doszło do niewielkich zamieszek.

Znamienny jest fakt, że policja, która w zeszłym tygodniu bezczynnie przyglądała się jak grupy czarnoskórych dewastują londyńskie pomniki, m.in. Winstona Churchilla, w sobotę postanowiła chronić te niezwiązane z angielską historią – pod pomnikiem Nelsona Mandeli na Parliament Square ustawił się oddział prewencji, który miał za zadanie nie dopuszczać do niego demonstrujących kibiców.

Akcja w Londynie nie była jedyną formą samoorganizacji Anglików przeciwko ruchowi #BlackLivesMatter. W Bristolu na południu kraju kibice klubów Bristol City, Bristol Rovers, Cardiff City oraz Newport County zorganizowali podobną demonstrację, na której doszło do starć z „antyfaszystami” i czarnoskórymi szabrownikami – podobnie jak w stolicy Anglii, służby porządkowe całą swoją uwagę skupiły na broniących miasta kibicach.

Na podstawie: Twitter.com, BirminghaMmail.co.uk
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.