Andrzej Duda złamał przepisy sanitarne?

Opublikowano: 29.05.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 973

Do sanepidu wpłynęła skarga o naruszenie przez prezydenta Andrzeja Dudę przepisów dotyczących odległości i organizowania zgromadzeń – donosi „Wprost”.

Chodzi o sobotnie przechadzanie się prezydenta Andrzeja Dudy między garwolińskimi straganami w towarzystwie ministra Adama Kwiatkowskiego, europosła Adama Bielana, posła Krzysztofa Tchórzewskiego, a także lokalnych samorządowców. W tym czasie prezydent rozmawiał ze sprzedawcami, kupował warzywa i owoce. Nie brakowało również chętnych do zrobienia wspólnego zdjęcia.

W skardze do garwolińskiego sanepidu napisano, że prezydent Andrzej Duda naruszył przepisy Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 roku w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Chodzi o zorganizowanie przez Dudę w czasie pandemii nielegalnego zgromadzenie na targowisku w Garwolinie oraz niezachowanie bezpiecznej odległości w tłumie. Dziennikarz Andrzej Tomczak, autor skargi, domaga się nałożenia na Andrzeja Dudę „stosownej kary”.

„Biorąc pod uwagę, iż działania te są podejmowane notorycznie, mimo ogłoszonego stanu epidemicznego oraz stosowanych ograniczeń, nakazów i zakazów. Jawne łamanie przepisów przez Prezydenta RP jest w sposób szczególny naganne” – cytuje fragment skargi „Wprost”.

Niektórzy internauci zarzucali prezydentowi nie tylko niezachowywanie wymaganego przez stan epidemii koronawirusa dystansu 2 metrów, ale także to, że część osób, które spotykał prezydent miała źle założone maseczki.

Sanepid potwierdził wpłynięcie skargi: „W imieniu Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego oraz Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Garwolinie potwierdzam, że do instytucji wpłynęło wysłane mailem pismo pana Andrzeja Tomczaka skierowane do PPIS w Garwolinie, dotyczące wizyty Prezydenta Andrzeja Dudy w Garwolinie. Pismo zostało także przekazane do wiadomości Mazowieckiego Inspektora Sanitarnego” – napisała Joanna Narożniak z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie.

„Skarga jest aktualnie rozpatrywana. Mamy na to ustawowo 14 dni. Dzisiaj spotykamy się z prawnikiem w tej sprawie” – powiedziała w rozmowie z portalem WirtualnyGarwolin.pl Dorota Brojek, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Garwolinie. Urzędniczka nie podała szczegółowych zarzutów, ujętych w skardze.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o