Andrzej Duda nie wierzy w zamach

Opublikowano: 07.03.2016 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 513

Prokuratura Okręgowa w Opolu prowadzi od soboty śledztwo w sprawie wypadku prezydenckiej limuzyny. Dotyczy art. 174 par. 2 “Kodeksu karnego” – nieumyślnego sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.

W sobotę prowadzone były oględziny w miejscu wypadku na autostradzie A4. Zabezpieczono także prezydencki samochód. Jak podała prokurator Lidia Sieradzka, zajęli się nim biegli. Na ich wnioski trzeba jednak będzie zaczekać.

Dyrektor sztabu Biura Ochrony Rządu ppłk Dariusz Bielas komentował, że nie ma możliwości, by prezydencka limuzyna nie została przed wyjazdem sprawdzona pod względem technicznym. Podkreślał, że BOR prowadzi stację diagnostyczną i odpowiednio dokumentuje każdą kontrolę. Zapewniał ponadto, że jest całkowicie nieprawdopodobne, by w samochodzie była opona stara lub nieoryginalna. Przekonywał, że flota samochodowa, nawet jeśli liczy już kilka lat, nie może zostać uznana za niesprawną. Pytany o przyczyny uszkodzenia opony, stwierdził, że nie potrafi powiedzieć nic pewnego.

“Samochód może najechać na jakiś element ostry i taka opona może wybuchnąć, przy czym konstrukcja tych kół jest taka, że da się nimi jechać przez jakiś czas, między oponą a felgą jest taki dodatkowy pierścień z twardej gumy, który powoduje, że nawet jeśli zejdzie powietrze z tego koła, da się nim jechać” – tłumaczył ppłk Bielas.

Auto Andrzeja Dudy wpadło w poślizg i zjechało do rowu w okolicach Lewina Brzeskiego wskutek uszkodzenia opony. Prezydent i jadące z nim osoby nie zostały w żaden sposób poszkodowane, Andrzej Duda podziękował kierowcy, oficerowi BOR, za postawę w momencie zdarzenia. Zapewnił również, że nie daje wiary teoriom spiskowym, które już zaczęły krążyć po polskim internecie.

Autorstwo: AR
Źródło: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. lboo 07.03.2016 11:30

    Pewnie to Putin i agresywna Rosja… 😉

  2. agama 08.03.2016 22:30
  3. BrutulloF1 08.03.2016 23:27

    A ja już myślałem, że w smoleński..

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.