Anarchiści pobili feministki? Skrajna lewica kłóci się w Poznaniu

Opublikowano: 12.03.2021 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1485

Nie milkną echa niedzielnej demonstracji z okazji Dnia Kobiet. W Poznaniu przy tej okazji aktywiści Federacji Anarchistycznej mieli zaatakować feministki z komunistycznego Czerwonego Frontu. Skrajna lewica kłóci się od tamtego czasu o wspomniane wydarzenie, a w wymianie internetowych ciosów padają między innymi oskarżenia o bicie kobiet czy współpracę z policją.

W przeddzień Międzynarodowego Dnia Kobiet, w Poznaniu zebrała się grupa kilkudziesięciu feministek i aktywistów skrajnej lewicy. Tak zwana „Manifa” odbywała się pod hasłami obrony kobiet przed „odbieraniem im prawa przez prawicę i Kościół”, lecz ostatecznie to anarchiści zostali oskarżeni o atakowanie feministek. Od niedzieli w mediach społecznościowych trwa więc ożywiona dyskusja pomiędzy obiema grupami.

Dotyczy ona zachowania członków Federacji Anarchistycznej. Jeszcze w czasie manifestacji jeden z nich miał atakować fizycznie i słownie działaczy Czerwonego Frontu. Według relacji tej drugiej organizacji, wpierw jej czerwone flagi chciał zabrać jeden z zabezpieczających demonstrację anarchistów. Później osoby wracające z demonstracji, wśród których nie wszyscy byli członkami Czerwonego Frontu, miały zostać zaatakowane w bramie kamienicy.

Napastnicy użyli przy tej okazji pięści, pałek i gazu pieprzowego. Z relacji Czerwonego Frontu wynika, że pobita została między innymi jedna z sympatyzujących z nim kobiet. W związku z powyższym komuniści oskarżyli anarchistów o stosowanie przemocy wobec płci żeńskiej, choć wcześniej uczestniczyli oni w manifestacji mającej bronić praw kobiet.

Do sprawy ustosunkowała się sama Federacja Anarchistyczna. Twierdzi ona, że po manifestacji doszło do bójki między mężczyznami reprezentującymi obie organizacje. Przy tej okazji rzeczywiście ucierpieć miały także kobiety. Główny prowodyr bójki ze strony anarchistów miał już zostać ukarani, natomiast jego towarzysze mieli być jedynie luźno związani ze środowiskiem anarchistycznego skłotu Rozbrat.

Jednocześnie Rozbrat nie zamierza spełniać żądań Czerwonego Frontu, który domaga się ujawnienia nazwisk uczestników bójki. Anarchiści sugerują, że w ten sposób komuniści mogą donieść na nich policjantom. W odpowiedzi Czerwony Front stwierdził, że oświadczenie Rozbratu jest „wypełnione półprawdami oraz próbami zrzucenia odpowiedzialności”. Organizacja twierdzi bowiem, że wśród napastników znajdowali się członkowie Federacji Anarchistycznej.

Na podstawie: Facebook.com/rozbrat, Facebook.com/czerwonyfront, Natemat.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Doctor Who 13.03.2021 04:55

    Anarchiści i czerwoni to wrogowie prawie od początku powstania tych ruchów. Przypominam, że to komuniści zlikwidowali swego czasu anarchistów. W USA, w Hiszpanii i nie tylko.

  2. poray 13.03.2021 07:33

    Obecny czas powinien sprzyjać odrzuceniu podziałów na rzecz wspólnych działań. Idejki i ego są mniej ważne od tego co nam wszystkim zagraża.
    Panowie z Rozbratu i FA Poznań, przynajmniej część z Was powinna pamiętać spotkanie w Wałbrzychu w 99?
    Wszyscy ponad podziałami aby się nie dać systemowi, inaczej nas po kolei wygniotą

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.