Amsterdam planuje zakazać palenia marihuany

Opublikowano: 11.12.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1724

Urzędnicy z Amsterdamu planują zakazać palenia marihuany w centralnych częściach miasta. To część planowanych zmian, które mają zapobiec nadmiernemu odurzaniu się turystów i sprawić, że życie lokalnych mieszkańców będzie spokojniejsze.

Planuje się, że nowe zasady dotkną głównie życia nocnego. Jak podkreślają urzędnicy, otwarta i wolna natura Amsterdamu dała turystom błędne przekonanie, że „wszystko można i wszystko jest dozwolone”. Przepisy będą wymagały m.in. wcześniejszego zamykania lokali gastronomicznych i prostytucji wystawowej, a także surowszych ograniczeń dotyczących wieczorów kawalerskich i organizowanych imprez barowych.

Urzędnicy miejscy planują kampanię, aby powstrzymać turystów przed przyjazdem do Amsterdamu, aby się wyszaleć. Planowany zakaz palenia marihuany w centrum miasta nie będzie dotyczył kawiarni, ale skupi się na paleniu na zewnątrz, zwłaszcza na placach i ulicach. Osoby naruszające przepisy podlegają wysokim karom pieniężnym.

Ten zestaw działań jest próbą władz Amsterdamu ochrony centralnych obszarów miasta przed nadmiernym ruchem turystycznym. W przyszłym roku miasto planuje przyjąć 18 mln odwiedzających, co jest zbliżone do maksymalnego limitu wyliczonego przez władze miasta, tj. ok. 20 mln turystów rocznie. W Amsterdamie mieszka 900 tys. ludzi.

Rada Miasta Amsterdamu planuje przyjąć surowsze przepisy na krótko przed Bożym Narodzeniem.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Szurnięty Mędrzec 11.12.2022 12:34

    Gospodarkę sobie tylko rozwalą, bo Amsterdam odwiedza sìę głównie, by się nawalić i na kobitki iść

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.