Amerykańskie plany „demokratyzacji” KRLD

Opublikowano: 14.04.2013 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Jak wiadomo USA, prawie każdą napaść na inne państwo nazywa eufemistycznie demokratyzacją. Do czego prowadzi taki proces widzieli do tej pory między innymi mieszkańcy Afganistanu, Iraku i Libii. W każdym z tych państw doszło do dramatycznego pogorszenia sytuacji, w jakiej znaleźli się ich mieszkańcy. Wszystko wskazuje na to, że istnieje już plan “wyzwolenia” Koreańczyków z Północy.

Z jednej strony słyszymy o tym, jak bardzo niebezpieczna jest Korea Północna, a z drugiej pracująca dla Pentagonu Defense Intelligence Agency (DIA) uznaje, że to bardzo mało prawdopodobne, aby reżim kolejnego Kima miał ładunki atomowe zminiaturyzowane do tego stopnia, aby dało się je przenosić za pomocą rakiet.

Jednak, jak można wywnioskować z oficjalnych wypowiedzi, w tym Sekretarza Stanu, Johna Kerrego, atak na Koreę Północną może jednak nastąpić bez względu na to, że DIA powątpiewa w zdolności ofensywne północnokoreańskiego reżimu. Są już nawet gotowe plany zakładające, że wojna na Półwyspie Koreańskim potrwa około dwóch miesięcy i będzie wymagała zaangażowania 90 tysięcy żołnierzy amerykańskich.

Niektórzy analitycy sugerują, że amerykańskie plany podboju Korei Północnej są nierealistyczne i z dużym prawdopodobieństwem należy się liczyć z bardzo długą wojną z duża ilością ofiar. Być może na półwysep trzeba będzie wysłać nawet 200 tysięcy żołnierzy a to byłaby największa operacja militarna w ciągu ostatnich kilku dekad.

Sami Koreańczycy z Północy nie tracą animuszu i wypuścili ostatnio kolejne dziwaczne nagranie wideo przedstawiające jeszcze jedną wizję ataku nuklearnego na USA, do którego może dojść, jeśli Amerykanie nie zrezygnują z planów podboju ich kraju.

Trudno w to uwierzyć, że Korea Północna byłaby w stanie dokonać takich ataków, więc raczej nie należy tego traktować w kategoriach groźby a raczej propagandowej agitacji.

Na podstawie: news.yahoo.com
Źródło: Zmiany na Ziemi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
adambiernacki
Użytkownik
adambiernacki

Obawiam się, że istnieje plan “wyzwolenia” całego świata. Wyzwolenia przez zniewolenie. “W jednej chwili z dobrze prosperującego trędowatego stałem się biedakiem bez środków do życia”

Tito
Użytkownik
Tito

No nie jestem pewien, czy północnokoreańscy obywatele byliby zasmuceni niewolą amerykańską. Byłoby im mimo wszystko chyba nieco lepiej niż wśród rodzimych komunistów.