Amerykańskie myśliwce będą posiadały broń laserową

Opublikowano: 03.05.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 636

Coś, co jeszcze kiedyś mogło wydawać się niemożliwe, powoli staje się faktem. Przyszłe amerykańskie myśliwce 6-tej generacji będą już używać broni laserowej o dużej mocy. Kraj ma nadzieję, że dzięki tej technologii będzie mógł utrzymać swoją dominację w powietrzu.

Według informacji umieszczonej przez US Air Force na stronie Federal Business Opportunities, Departament Obrony jest już zainteresowany nabyciem broni, która zostanie wykorzystana w samolotach następnej generacji. Szczególne znaczenie dla Pentagonu mają systemy laserowe, które byłyby na co najmniej 4 poziomie gotowości technologicznej (TRL) do października 2014 roku oraz gotowe do demonstracji na poziomie 5 lub wyższym do 2022 roku.

US Air Force obecnie poszukuje systemów kontroli wiązki światła oraz laserów niezależnie od platformy, działających od poziomu morza do 19 kilometrów wzwyż z prędkością od 730 km/h do ponad 3000 km/h. Konkretnie chodzi o jego trzy kategorie: laser małej mocy dla oświetlania, śledzenia, celowania oraz niszczenia czujników wroga; system laserowy średniej mocy dla eliminowania nadlatujących pocisków oraz laser o dużej mocy do działań ofensywnych. Natomiast marynarka wojenna pracowała nad pokładowym laserem półprzewodnikowym, który już w 2014 roku zostanie zaprezentowany na pokładzie USS Ponce.

Na podstawie: News.Usni.org
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

 1. arthur 04.05.2019 09:43

  Info sprzed 5 lat, że mowa o PRZYSZŁYCH prezentacjach w 2014 roku?
  Mało realne jako broń ofensywna dla myśliwca, mamy lepsze (wydajniejsze) systemy uzbrojenia. Chyba, że przeniesiemy działania wojenne w przestrzeń kosmiczną.
  Mam wrażenie, że takie badania prowadzi się (za ułamki budżetów dla badań nad rozwojem broni konwencjonalnych) bardziej na zasadzie:
  “lepiej się temu przyjrzyjmy, bo może, ktoś tam, coś wynajdzie i będziemy pozamiatani”
  Trochę nowsze (2017), ale pełniejsze spojrzenie:
  https://www.defence24.pl/lasery-bron-przyszlosci

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.