Amerykański plan wspierania dżihadystów zawiódł

Opublikowano: 24.02.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1371

Syryjska agencja prasowa, powołując się na źródła w tamtejszym resorcie spraw zagranicznych, pisze o frustracji Stanów Zjednoczonych związanej z ostatnimi sukcesami Syryjskiej Armii Arabskiej. Przywrócenie normalności na terenie całej prowincji Aleppo ma mierzić Amerykanów, bo oznacza porażkę ich strategii polegającej na wspieraniu ugrupowań terrorystycznych.

Według przedstawicieli Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Emigracji Syryjskiej Republiki Arabskiej, amerykańska polityka na Bliskim Wschodzie opierała się na szerzeniu chaosu i wspieraniu lokalnych terrorystów. Odzyskanie kontroli nad całą prowincją Aleppo przez syryjskie władze spowodowało więc niepokój USA, wylewającego obecnie swoją gorycz i frustrację związaną z tym faktem.

Całkowite zabezpieczenie miasta Aleppo pozwoliło już na przywrócenie normalności w wielu sferach życia. Przywrócona do ruchu została autostrada łącząca Aleppo z Damaszkiem, a ponadto wznowiono działalność międzynarodowego lotniska. Było to możliwe właśnie dzięki skutecznej walce z „rebeliantami’, którzy przez lata korzystali z pomocy płynącej ze Stanów Zjednoczonych.

Według wspomnianego źródła w syryjskiej dyplomacji, ostatnie oświadczenia Ameryki na temat wydarzeń w Syrii świadczą też o niezrównoważeniu jej administracji. Ma ona mieć przede wszystkim kłopot z wykorzystywaniem najprostszych form komunikacji.

Na podstawie: Presstv.com, Sana.sy/en
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.