Amerykański dron zwiadowczy spadł na Dolnym Śląsku

Opublikowano: 22.07.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2442

Amerykański dron zwiadowczy, ze znajdującego się w pobliżu poligonu, spadł na Dolnym Śląsku w okolicach miejscowości Trzebień. Straż pożarna odnalazła bezzałogowca w lesie — poinformowało 21 lipca radio RMF FM, powołując się na przedstawicieli służb państwowych.

„Nie było poszkodowanych. Ze strony Państwowej Straży Pożarnej w działaniach brały udział dwa zastępy. Te działania polegały na wsparciu w poszukiwaniu drona” – powiedział radiu starszy brygadier Aleksander Kucharczyk z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu.

Bojowy dron zwiadowczy znajdował się kilkaset metrów od drogi. Ustalono, że w przeddzień Amerykanie ćwiczyli na pobliskim poligonie (Trzebień sąsiaduje z terenami wojskowymi należącymi do 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie) i „zagubili” bezzałogowy statek powietrzny. Po upadku nie było eksplozji ani pożaru.

„Dron znaleziony na Dolnym Śląsku został zabezpieczony przez właściwe do tego służby. Dotychczasowa analiza wykazała, że nie mamy do czynienia z wrogim bezzałogowym statkiem powietrznym. Sytuacja jest pod kontrolą i nie rodzi zagrożeń dla Polski” – napisał na „Twitterze” zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Źródło: pl.News-Front.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Drnisrozrabiaka 23.07.2023 07:53

    “Dotychczasowa analiza wykazała, że nie mamy do czynienia z wrogim bezzałogowym statkiem” -przecież w tytule jest “amerykański”

    Aaaa dopiero doszło, czyli isis i upa też jest sprzymierzeńcem pl rządu? O ja głupi przepraszam.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.