Amerykański dolar podwoił wartość w jeden dzień

Opublikowano: 09.12.2013 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 998

Amerykański dolar, waluta stworzona przez grupę rewolucjonistów po obaleniu lokalnych rządów w Ameryce Północnej, względem bitcoina blisko podwoił swoją wartość w ciągu ostatnich 24 godzin.

Wartość dolara względem bitcoin z widocznym gwałtownym wzrostem wartości po prawej stronie.

Dolar, który ostatnio zyskał szerokie zastosowanie, z niektórymi nawet niepodległymi państwami decydującymi się na jego używanie, wzrósł do wartości, która nie była obserwowana od końca listopada tego roku.

Pośród znaczących zawirowań na największych rynkach forexu w Japonii, Słowenii i Szanghaju, dolar amerykański osiągnął cenę, którą ostatnio notował 25 listopada 2013 roku.

Dolec, jak niektórzy entuzjaści go nazywają, pozostaje wysoce kontrowersyjną walutą. Krytycy wskazują na fundamentalne jego wady, polegające na możliwości kreowania go w zasadniczo nieograniczonych ilościach. Waluta ta jest często używana przez kryminalistów do popełniania przestępstw i jest całkowicie anonimowa.

To nie pierwszy raz, kiedy dolar doświadczył tak gwałtownego wzrostu na wartości. 10 kwietnia tego roku wzrósł o ponad 60% w ciągu jednego dnia. Jednakże szybkie wzrosty wartości są niebezpiecznie zwodnicze: po każdym takim wzroście waluta ta za każdym razem ulega powolnej dewaluacji, w procesie który można określić jako upadek w zwolnionym tempie.

Eksperci odradzają jakiekolwiek długoterminowe inwestycje w amerykańskiego dolara, ponieważ waluta ta nieprzerwanie traci na wartości od 227 lat.

Tłumaczenie: Davidoski
Źródło oryginalne: The Coinion
Źródło polskie: Bankowa Okupacja


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. Luk 09.12.2013 11:31

  Już myślałem że Rosja napadła na Chiny. To nie dolar podskoczył tylko BTC spadł ze względu na wyprzedaż kryptowalut przez Chiny.
  Ten “news” jest na poziomie faktu albo wybiórczej.

 2. LocoWeedSmoker 09.12.2013 12:37

  jakiś tydzień może 2 temu widziałem dolca za 3.40groszy to jakim cudem podwoił swoją wartość skoro właśnie przed sekundą sprawdziłem kurs i widzę go za 3.60 zł

  http://kursy-walut.mybank.pl/ i napisane że spadek o 0.45%
  nie kumam artykułu chyba;) za ciężkie na moją głowę

 3. davidoski 09.12.2013 12:59

  Dla tych co nie zauważyli – artykuł zawiera sarkazm oraz kpinę z mediów głównonurtowych i sposobu przedstawiania przez nie bitcoina w relacji do dolara, poprzez odwrócenie typowej w takich artykułach argumentacji.

  Brak wykresu ceny USD/XBT i podpisu pod wykresem może utrudnić dostrzeżenie meritum.

  Odsyłam więc do pełnego artykułu z zamieszczonego pod nim linka.

  A jeśli szanowny Luk mimo iż zauważył, że chodzi o BTC, a nie dostrzegł ironii, to świadczy tylko o szanownym Luk. Może jednak lepiej pozostać przy czytaniu wybiórczej? Nie trzeba się tam tak wytężać 🙂

 4. Luk 09.12.2013 15:50

  Dziękuję za troskę!
  Wychodzi na to że 100% wiadomości w naszym kraju jest sarkastyczna. No może poza wiadomościami typu dziś zginął “ten” lub “tamten” chociaż kto wie może później wstał i uciekł.

 5. XXIRapax 09.12.2013 16:43

  A moze to Pan Panie davidovski przekroczyl kolejny stopien i powinien tworzyc dla kultury wysokiej?:P
  Jak na ironie, dla Tych szczegolnie co nie sledza kursow walut artykul okazuje sie byc zbyt sarkastyczny:D

 6. Hassasin 09.12.2013 17:45

  Zgadzam się w pełni z @LUK …100% wiadomości z mediów głównego nurtu, jest kpiną z Nas.
  Mój ulubiony przykład to ostatnia część ,,Wiadomości,, z 19.30 …pod koniec jest zawsze jakiś ,,łzawy,, news ..a to zbieramy na nerkę , a to na operację rączki w Hamburgu, a to jakieś hospicjum, a jak nie ma takiej tragedii pod ręką (kamerą), to pokazują niepełnosprawnego co wszedł na Mont Everest czy też biegun północny zdobył na jednej narcie …generalnie przesłanie newsa jest takie : że zawsze może być gorzej niż jest, a przynajmniej inni mają gorzej i dają radę. takie ku pokrzepieniu serc i ku przestrodze jednocześnie.
  Urabiają Nas każdego dnia !

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.