Amerykańscy Demokraci chcą obalić Donalda Trumpa

Opublikowano: 13.10.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1808

Kampania wyborcza w Stanach Zjednoczonych zaczyna nabierać tempa. Do wyborów prezydenckich zostało jeszcze kilka tygodni, a przeciwnicy obecnego prezydenta chcą skorzystać z nowej „broni”, która mogłaby mu poważnie zaszkodzić. Tą bronią jest koronawirus, którym wcześniej zaraził się Donald Trump.

W piątek, Nancy Pelosi, amerykańska Demokratka oraz przewodnicząca Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych, przedstawiła nowy projekt ustawy, która pozwoliłaby Kongresowi określić stan zdrowia prezydenta i zadecydować o jego ewentualnym usunięciu ze stanowiska.

Propozycja ustawy zakłada utworzenie specjalnej komisji, złożonej z 17 osób – ośmiu powołanych przez Demokratów i ośmiu przez Republikanów, a osoby te następnie wybrałyby przewodniczącego. Komisja ta miałaby określić fizyczną i psychiczną zdolność Donalda Trumpa do sprawowania funkcji głowy państwa, a gdyby ten nie poddał się badaniom, mogłaby wydać orzeczenie na podstawie dostępnych informacji. Następnie odbyłoby się głosowanie nad ewentualnym usunięciem Trumpa ze stanowiska.

W ten sposób, Nancy Pelosi chce skorzystać z 25. poprawki do konstytucji, która przewiduje, że w razie śmierci prezydenta lub niezdolności do spełniania swoich obowiązków, władzę przejmie wiceprezydent. Pelosi już wcześniej mówiła, że Trump, choć podobno wyleczył się z koronawirusa, może mieć problemy z „racjonalnym podejmowaniem decyzji”.

Jednak aktualnym wiceprezydentem jest Republikanin Mike Pence. Nancy Pelosi ma nadzieję, że w trakcie kampanii wyborczej, Pence również zarazi się koronawirusem. W takiej sytuacji, władzę przejmuje przewodniczący Izby Reprezentantów, a jest nią właśnie Nancy Pelosi.

Jak sami widzimy, w przedwyborczej walce wszystkie chwyty są dozwolone. Donald Trump twierdzi, że jest już zdrowy i chce kontynuować kampanię wyborczą, za co jego przeciwnicy nazywają go nieodpowiedzialnym. Wybory prezydenckie odbędą się już 3 listopada – do tego czasu wszystko może się wydarzyć.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: CNN.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. BANDZIORkaq 13.10.2020 19:33

    Jak go nie obalą, to go zastrzelą, bo jest błędem i stwarza za dużo problemów, nie wpisuje się w plany i fika po swojemu, ponadto jest charyzmatyczny i finansowo niezależny, ojoj, szkoda, bo nawet go lubię ,za tą zbuntowaną postawę, nawet jeśli jest szowinistą o niewybrednym poczuciu humoru… ale jego los raczej nie rokuje pozytywnie. Obstawiam, że pozbędą się go dość brutalnie i bezkompromisowo.

  2. aakk4488 14.10.2020 09:22

    Bandziorak tak jak mówisz brutalnie się go pozbędą co już zresztą przewidzieli w kartach illuminati… Trump w celowniku karabinu sniperskiego….

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.