Amerykańscy Demokraci chcą obalić Donalda Trumpa

Opublikowano: 13.10.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 869

Kampania wyborcza w Stanach Zjednoczonych zaczyna nabierać tempa. Do wyborów prezydenckich zostało jeszcze kilka tygodni, a przeciwnicy obecnego prezydenta chcą skorzystać z nowej „broni”, która mogłaby mu poważnie zaszkodzić. Tą bronią jest koronawirus, którym wcześniej zaraził się Donald Trump.

W piątek, Nancy Pelosi, amerykańska Demokratka oraz przewodnicząca Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych, przedstawiła nowy projekt ustawy, która pozwoliłaby Kongresowi określić stan zdrowia prezydenta i zadecydować o jego ewentualnym usunięciu ze stanowiska.

Propozycja ustawy zakłada utworzenie specjalnej komisji, złożonej z 17 osób – ośmiu powołanych przez Demokratów i ośmiu przez Republikanów, a osoby te następnie wybrałyby przewodniczącego. Komisja ta miałaby określić fizyczną i psychiczną zdolność Donalda Trumpa do sprawowania funkcji głowy państwa, a gdyby ten nie poddał się badaniom, mogłaby wydać orzeczenie na podstawie dostępnych informacji. Następnie odbyłoby się głosowanie nad ewentualnym usunięciem Trumpa ze stanowiska.

W ten sposób, Nancy Pelosi chce skorzystać z 25. poprawki do konstytucji, która przewiduje, że w razie śmierci prezydenta lub niezdolności do spełniania swoich obowiązków, władzę przejmie wiceprezydent. Pelosi już wcześniej mówiła, że Trump, choć podobno wyleczył się z koronawirusa, może mieć problemy z „racjonalnym podejmowaniem decyzji”.

Jednak aktualnym wiceprezydentem jest Republikanin Mike Pence. Nancy Pelosi ma nadzieję, że w trakcie kampanii wyborczej, Pence również zarazi się koronawirusem. W takiej sytuacji, władzę przejmuje przewodniczący Izby Reprezentantów, a jest nią właśnie Nancy Pelosi.

Jak sami widzimy, w przedwyborczej walce wszystkie chwyty są dozwolone. Donald Trump twierdzi, że jest już zdrowy i chce kontynuować kampanię wyborczą, za co jego przeciwnicy nazywają go nieodpowiedzialnym. Wybory prezydenckie odbędą się już 3 listopada – do tego czasu wszystko może się wydarzyć.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: CNN.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 1,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
BANDZIORkaq
Użytkownik
BANDZIORkaq

Jak go nie obalą, to go zastrzelą, bo jest błędem i stwarza za dużo problemów, nie wpisuje się w plany i fika po swojemu, ponadto jest charyzmatyczny i finansowo niezależny, ojoj, szkoda, bo nawet go lubię ,za tą zbuntowaną postawę, nawet jeśli jest szowinistą o niewybrednym poczuciu humoru… ale jego los raczej nie rokuje pozytywnie. Obstawiam, że pozbędą się go dość brutalnie i bezkompromisowo.

aakk4488
Użytkownik
aakk4488

Bandziorak tak jak mówisz brutalnie się go pozbędą co już zresztą przewidzieli w kartach illuminati… Trump w celowniku karabinu sniperskiego….