Amerykanie uwzięli się na TikToka i nie odpuszczają

Opublikowano: 12.07.2020 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 40

Jeden z największych amerykańskich banków – Wells Fargo – zażądał od swoich pracowników, aby usunęli chińską aplikację TikTok z telefonów służbowych – poinformował Bloomberg, powołując się na rzecznika banku.

„Ustaliliśmy, że niewielka grupa pracowników Wells Fargo zainstalowała na urządzeniach służbowych aplikację TikTok” – powiedział rzecznik banku. Jak dodał, „ze względu na obawy związane z ochroną danych osobowych oraz środkami kontroli i bezpieczeństwa TikToka, a także dlatego, że urządzenia firmowe powinny być używane tylko do pracy, poinstruowaliśmy tych pracowników, aby usunęli aplikację z urządzeń”.

W piątek okazało się, że Amazon poprosił pracowników o usunięcie TikToka ze swoich telefonów komórkowych, powołując się na względy bezpieczeństwa. Firma oświadczyła później, że prośba do pracowników została wysłana przez pomyłkę.

Prezydent USA Donald Trump potwierdził słowa sekretarza stanu Mike’a Pompeo, że Waszyngton rozważa możliwość zakazania w kraju chińskiej aplikacji TikTok.

TikTok to aplikacja do tworzenia i oglądania krótkich filmów, należąca do chińskiej firmy ByteDance. Wypuszczona na rynek w 2018 roku jest liderem w segmencie krótkich aplikacji wideo w Chinach i zyskuje coraz większą popularność na całym świecie.

Wells Fargo należy do tzw. wielkiej czwórki amerykańskich banków wraz z jego głównymi konkurentami – Bank of America, Citigroup i JP Morgan Chase. Wells Fargo świadczy zdywersyfikowane usługi finansowe i ubezpieczeniowe, zarządzając aktywami o wartości prawie 2 bln dolarów. Zatrudnia około 268 tysięcy osób w 42 krajach. Siedziba grupy bankowej znajduje się w Sioux Falls (Dakota Południowa, USA).

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o