Amerykanie chcą wpłynąć na wybory w Polsce?

Opublikowano: 23.09.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1059

Amerykańska organizacja pozarządowa przekazała miliony węgierskiej lewicy, aby wpłynąć na wybory krajowe. Planuje podobną akcję w Polsce.

W ostatnich latach ci, którzy twierdzili, że Amerykanie wywierają wpływ na węgierską scenę polityczną, byli często oczerniani jako “paranoicy” lub podatni na “dezinformację”. Jednak takie obawy wydają się być uzasadnione po tym, jak ujawniono, że organizacja kampanii Pétera Márki-Zaya, kandydata węgierskiej lewicy w kwietniowych wyborach parlamentarnych, powiedziała, że otrzymała 1,8 miliarda forintów (4,48 miliona euro) w większości amerykańskich darowizn za pośrednictwem organizacji pozarządowej o bliskich powiązaniach z miliarderem oligarchą Georgem Sorosem, urzędnikami związanymi z Hillary Clinton i kilkoma wiodącymi organizacjami transatlantyckimi, takimi jak Rada Stosunków Zagranicznych.

Ogromna suma pieniędzy, przynajmniej jak na standardy węgierskich wyborów, pochodziła od amerykańskiej organizacji pozarządowej Action for Democracy. Ujawnienie, że Action for Democracy przekazała miliony, aby wpłynąć na zagraniczne wybory, nie ma implikacji tylko dla Węgier, ponieważ organizacja pozarządowa aktywnie próbuje wpływać na wybory na całym świecie.

Action for Democracy (Akcja dla Demokracji) opisuje siebie jako „globalną organizację zaniepokojonych obywateli, którzy chcą wzmocnić tych, którzy walczą o wolność i demokrację”. Węgierski outlet informacyjny 444.hu, który jest znany jako lewicowy punkt medialny, napisał, że „organizacja przygotowuje się do serii globalnych kampanii, aby zmobilizować obóz postępowo-liberalny przeciwko nieliberalnym reżimom u władzy”.

Strona internetowa Action for Democracy wskazuje pięć kluczowych „pól walki” – Włochy, Brazylię, Węgry, Polskę i Turcję – które opisuje jako państwa, „w których naszym zdaniem demokracja jest najbardziej zagrożona”. Oznacza to, że organizacja pozarządowa może pompować miliony w fundusze na nadchodzące wybory w Brazylii, Włoszech i Polsce, próbując wpłynąć na wynik głosowania.

Dziennikarz John Cody zwraca uwagę na powiązania między członkami Action for Democracy z amerykańską „agenturą bezpieczeństwa”, bankami inwestycyjnymi i prominentnymi instytucjami akademickimi, z których wiele jest finansowanych przez George’a Sorosa, takimi jak Rada Stosunków Zagranicznych i ECFR, które są finansowane przez Open Society Foundations.

Doradcy organizacji pozarządowej Action for Democracy to szereg osób mających powiązania z niektórymi z najpotężniejszych organizacji, firm i sektorów rządowych Stanów Zjednoczonych i szeroko pojętego Zachodu. Opisujący AfD András Schiffer wspomina, że „na przecięciach w pajęczej sieci wyłaniającej się z powiązań ludzi, którzy oznaczają Action for Democracy, możemy zobaczyć Biały Dom (…), a także doradców z Lehmann Brothers, domina, które zapoczątkowało globalny kryzys finansowy w 2008 roku, wraz z innymi tytanami z Wall Street, Big Techu, a także niektórymi aktorami z Big Pharmy”.

Autorstwo: Autor: Michał Waligóra
Na podstawie: „RMX News”
Źródło: MediaNarodowe.com

14

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. AlbertW41 24.09.2022 05:09

    Przypomina sie RP przedrozbiorowa gdzie obce mocarstwa kupowaly glosy polskiej biednej szlachty. Teraz jest identycznie to samo, ludzie sa zubozani aby mozna bylo latwiej i taniej ich przekupic. Takie cos powinno byc karalne, z wyrzuceniem ambasadora USA z Wegier wlacznie. To prowadzi do updaku kraju i jego zniewolenem. Nasze trwalo 123 lata i gdyby nie polityczny zbieg okolicznosci trwaloby dluzej.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.