Amerykanie boją się nawet budzików

Opublikowano: 19.09.2015 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 757

Kiedy Ahmed Mohamed, 14-letni uczeń jednej ze szkół w miejscowości Irving w stanie Texas, skonstruował wielofunkcyjny budzik – nie przypuszczał, że stanie się to powodem jego zatrzymania przez policję i postawienia w stan oskarżenia o nielegalną konstrukcję bomby.

Pochodzący z Sudanu, wybitnie uzdolniony technicznie chłopak potrafił skonstruować radio i naprawić gokart. Zbudowanie budzika zajęło mu około 20 minut. Swój wynalazek zaniósł do szkoły i pokazał nauczycielowi przedmiotów technicznych. Ten pochwalił ucznia, lecz jednocześnie przestrzegł go, aby nie pokazywał budzika innym nauczycielom.

Ahmed schował budzik do torby i udał się na lekcję. Jednak w połowie godziny lekcyjnej budzik zaczął wydawać dźwięki, co wzbudziło niepokój nauczycielki. Uznała ona, że uczeń przyniósł do klasy bombę. Uznając, że ma do czynienia z islamskim terrorystą, wezwała policję, która w asyście pięciu funkcjonariuszy eskortowała go na komisariat, gdzie był przesłuchiwany. Jeden z oficerów pytał go, czy aby nie próbował skonstruować bomby. Następnie został postawiony w stan oskarżenia. Ojciec chłopca twierdzi, że jego syn został źle potraktowany z powodu zamachu z 11 września i ponieważ nazywa się Mohamed.

Sprawa nabrała rozgłosu po opisaniu w gazecie „The Dallas Morning News”.

Przypadkiem młodego ucznia zainteresował się osobiście prezydent Barack Obama. Opublikował do niego list na “Twiterze”, gdzie napisał, że jego budzik jest cool. Spytał go też, czy chciałby przynieść go do Białego Domu. „Powinniśmy zainspirować więcej dzieci takich, jak ty, aby polubili naukę. To, co robisz czyni Amerykę wielką”.

Po takiej deklaracji prezydenta policja oświadczyła, że wycofuje oskarżenie. Jednakże szef miejscowej policji Larry Boyd próbował usprawiedliwiać jej działania twierdząc, że budzik „wyglądał podejrzanie z natury”. „Żyjemy w takich czasach, że nie powinniśmy przynosić takich rzeczy do szkoły” – dodał.

Autorstwo: BKJ
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Gylhyrst 19.09.2015 14:00

    ” Spytał go też, czy chciałby przynieść go do Białego Domu” – oj ciekawy jestem reakcji mediów na odpowiedź odmowną 🙂

  2. mackadmin 19.09.2015 18:20

    Czytamy miedzy wierszami… skonczy sie na werbunku.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.