Ambasador USA zablokowała pracę nad ustawą o Uberze

Opublikowano: 10.01.2019 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1934

Do mediów wyciekł kolejny list sporządzony przez amerykańską ambasador Georgette Mosbacher, adresowany do Ministerstwa Infrastruktury. Dzięki interwencji dyplomatki udało się więc zablokować pracę nad ustawą o transporcie drogowym, mającą de facto zablokować działalność korporacji Uber na terenie naszego kraju. Mosbacher zagroziła jednak zamrożeniem planowanych amerykańskich inwestycji w Polsce, dlatego rząd ostatecznie odstąpił od nowych regulacji.

Resort infrastruktury dzień przed planowanymi na 17 października protestami taksówkarzy, wysłał do komisji prawnej Rady Ministrów projekt ustawy o transporcie drogowym. Różnił się od znacząco od wcześniejszych założeń, ponieważ przewidywał, iż pośrednik będzie musiał posiadać wpis do ewidencji działalności gospodarczej albo własny numer w Krajowym Rejestrze Sądowym. To spowodowałoby tymczasem faktyczne zablokowanie działalności amerykańskiego Ubera.

Tydzień później Mosbacher wysłała jednak list do Ministerstwa Infrastruktury, w którym zażądała odstąpienia od tego projektu. Amerykańska dyplomatka zagroziła przy tym odstąpieniem Stanów Zjednoczonych od planowanych wcześniej inwestycji. W kolejnym miesiącu Mosbacher spotkała się z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem, po czym temat zablokowania amerykańskiej korporacji został zamknięty, choć Adamczyk miał się temu sprzeciwiać.

Tabloid „Fakt” powołując się na źródła w obozie rządzącym twierdzi, że dyplomatka miała być głucha na argumenty szefa resortu infrastruktury, który tłumaczył, iż w chwili obecnej Uber tak naprawdę działa w Polsce nielegalnie. Jeden z urzędników Kancelarii Prezesa Rady Ministrów twierdzi wprost, iż Mosbacher potraktowała nasz kraj jak republikę bananową.

Na podstawie: DoRzeczy.pl, Fakt.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Aida 10.01.2019 14:50

  Ręce precz od tanich taksówek – Ubera.

 2. Dorota Nawigatorka 10.01.2019 16:13

  “Jeden z urzędników Kancelarii Prezesa Rady Ministrów twierdzi wprost, iż Mosbacher potraktowała nasz kraj jak republikę bananową.”
  Jak widać efekt był niemal natychmiastowy, nawet się pani M. zbytnio wysilać nie musiała…

 3. tojazenn 10.01.2019 16:53

  Slabe tlumaczenie, google translate jednak jeszcze ma zbyt slabe algorytmy dla Naszego jezyka

 4. Czejna 10.01.2019 16:53

  Banstustan istotnie jest Republika Bananowa i do tego- teoretyczna,
  a to juz mistrzostwo swiata.
  Jak nazwac jej sformatowanych mieszkancow? Komentarz nr1.

 5. mike 10.01.2019 21:28

  ma większe jaja niż większość “facetów” w rządzie

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.