Ambasador RP w Izraelu zaatakowany w Tel Awiwie

Opublikowano: 15.05.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3

Ambasador RP w Izraelu Marek Magierowski został zaatakowany w pobliżu polskiej ambasady – podaje “The Jerusalem Post”. Magierowski zdążył zrobić zdjęcie napastnikowi i jego pojazdowi, co pozwoliło na zatrzymanie mężczyzny 90 minut później.

Ambasador RP w Izraelu Marek Magierowski stał przed ambasadą, kiedy napastnik zaczął go fizycznie i werbalnie atakować. Ambasador był zbyt zaskoczony, by zrozumieć słowa, które wypowiadał napastnik, to co usłyszał brzmiało “Polak, Polak” – relacjonował Magierowski.

Na miejsce została wezwana ochrona placówki oraz policja. Napastnikiem okazał się 65-letni mieszkaniec miejscowości Herzliya, na północy Tel Awiwu. Na razie nie są znane motywy stojące za atakiem. Rosenfeld dodał, że w tej chwili napastnik jest przesłuchiwany i jeszcze dzisiaj stanie przed sądem.

Emmanuel Nahshon, rzecznik Izraelskiego MSZ powiedział “Onetowi”, że izraelskie ministerstwo spraw zagranicznych przekazuje szczere wyrazy współczucia i sympatii wobec polskiego dyplomaty. “Polska jest naszym bliskim partnerem i bardzo cenimy sobie współpracę z ambasadorem Magierowskim. Dlatego przekazujemy wyrazy współczucia i jesteśmy w szoku, że takie zdarzenie miało miejsce” – podkreślił Nahshon.

Na doniesienia o ataku zareagował premier Mateusz Morawiecki. “Jestem bardzo zmartwiony informacjami o rasistowskim ataku na ambasadora RP w Izraelu. Polska mocno potępia ten ksenofobiczny akt agresji. Przemoc wobec dyplomatów lub każdego innego obywatela nigdy nie powinna być tolerowana” – napisał premier na “Twitterze”.

W związku z atakiem ambasador Izraela w Polsce Anna Azari została wezwana do polskiego MSZ, powiedział szef kancelarii premiera Polski Michał Dworczyk podczas briefingu. „Rząd oczekuje ukarania sprawców ataku na ambasadora Polski w Izraelu Marka Magierowskiego; do MSZ została wezwana już ambasador Izraela Anna Azari” – powiedział Dworczyk.

Jednocześnie oświadczył, że atak na ambasadora był związany z tarciami Polski i Izraela w sprawie restytucji własności ofiar Holokaustu. „Trudno oprzeć się wrażeniu, że w ostatnich dniach prowadzono brudną grę wokół tematu restytucji mienia” – powiedział.

Według niego „w tę grę wpisuje się zmiana składu delegacji Izraela”, której wizyta została niedawno odwołana przez stronę polską z powodu podejrzeń, że głównym tematem rozmów będzie kwestia restytucji.

Źródło: pl.SputnikNews.com [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
hashi
Użytkownik
hashi

W razie konfliktu dyplomatycznego z syjonistycznym israelem nikt nam nie pomoże.
Ustawa 447 myknęła cichaczem jest masa kanałów by wyprowadzić tą kasę bokiem i dokonać ostatecznego rozbioru Polski. I to się dzieje od dawna.

emigrant001
Użytkownik
emigrant001

Napastnik zostanie ukarany godziną prac społecznych ale jego odpowiednik w Polsce posiedziałby w pierdlu ze dwa lata.

lboo
Użytkownik
Doctor Who
Użytkownik
Doctor Who

Brakuje mi tu precyzji. To jest wymuszenie, nie restytucja i nie zwrot.

Tallis Keeton
Użytkownik
Tallis Keeton

Do Dr Who – tak, to są wyłudzenia. A takie napady na ambasadora to pewnie są specjalnie w celu zastraszenia polityków. I myślę, że podobnie miała sie sprawa z tymi wielokrotnymi “wypadkami” jakie zdarzały się rządowym kolumnom aut. Zbiegały sie one z gadką o roszczeniach i z podróżami przedstawicieli rządu do Izraela. Rząd kolonialny odda wszystko co mu każą, bo zwyczajnie boi się siły ognia – i politycznej i militarnej – Amerykanów. Gdyby był prawdziwym rządem to rozgrywałby to znacznie prościej – każdy nacisk i kazde wyłudzenie i każde nienależne świadczenie oraz nie traktowanie równo Polski jako sojusznika tak samo, jak traktują innych swoich sojuszników kończyłoby się dogadaniem się z Rosją, albo postraszeniem jankesów, że sie dogadamy z Rosją. I wzajemnie – jeśli Rosja by czegoś od nas wymagała, czegoś nienależnego albo niesprawiedliwego albo traktowania nas nierówno z ich obywatelami to straszylibyśmy dogadaniem sie w tej albo innej sprawie z USA przeciwko interesom Rosji. To prosta metoda na to, aby mocarstwa dały nam pewien zakres swobody. Ale nasi politycy są albo głupi albo zastraszeni albo przekupieni albo są syjonistycznymi ideologami i tego numeru nie będą stosowali.
poz :)
tal

Husar
Użytkownik
Husar

@Tallis Keeton
W Polsce nie ma polskich polityków.
W Polsce trwa wojna hybrydowa. Pod zabiegiem inżynierii społecznej utworzono wytrych – “obywatel” gdzie hodowane v kolumny niemiecko zydowskie mogą udawać Polaków i nas zwodzić.
Polityk – pod wpływem inżynierii społecznej wmówili nam, że politycy powinni sprawować władzę i z czasem wytworzyła się taka tkanka nierobów i pasożytów idealna aby lokować tam swoje v kolumny pod postacią obywatela i prowadzić wojnę hybrydową z narodem polskim.
Państwem nie powinni rządzić politycy, a np inżynierowie. Ludzie z wykształceniem, którzy wiedza jak się buduje, tworzy, łączy itd. Politycy są bezwartościowi dla narodu. W ich interesie jest nie budować, a żerować. W stylu: “nie chodzi o to, żeby zbierać i uzbierać na kościół, żeby go wybudować, a o to żeby zbierać, zbierać i nie budować, a ciągle zbierać. ( patrz 30 lat rządów IIIRP).

Polska jest Państwem Dziejowym- Państwem wywodzącym się z konkretnego narodu słowiańskiego, w własną kulturą, tradycją, obyczajami, tożsamością, z własnym rodzimym ustrojem narodowym ( Samostanowienie Narodu). To co nas spaja to: geny, krew, kultura, tradycja. Ustrój i struktury budowane na doświadczeniu i prawie naturalnym. Suwerenność, wolność, niezależność wpisana jest w nasze geny i kulturę.

Państwo kolonialne zbudowane są na prawie morskim i handlowym. To co spaja takie państwa do ideologia, system, religia. W celu utrzymania władzy nad niewolnikami. Państwa takie opierają się na wyzysku i eksploatacji, żyją z innych. Żeby przetrwać muszą atakować i wyzyskiwać państwa dziejowe, narody aby utrzymać system wyzysku i bogactwo dla elit. Wcielają kolejne nacje, narody jako niewolników.
W tym celu właśnie utworzono obywatela.

Obywatel to status w państwie kolonialnym- niewolnik.
W państwie dziejowym są członkowie narodu.

Jesteśmy w trakcie walki. Państwa kolonialne chcą nas podporzadkowac

Fenix
Użytkownik
Fenix

@Husar brawo !