Ambasada USA przekaże pieniądze na wsparcie ruchu LGBT

Opublikowano: 24.03.2023 | Kategorie: Seks i płeć, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1943

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie ogłosiła nabór wniosków o granty na „programy, których celem jest wspieranie społeczności LGBTQI+ w Polsce”. Placówka przekaże nawet do 50 tysięcy dolarów organizacjom pozarządowym, instytucjom kulturalnym i mediom. Pieniądze będzie można otrzymać między innymi na szkolenia w zakresie kampanii wyborczych.

W czwartek amerykańskie przedstawicielstwo dyplomatyczne w Polsce poinformowało, że ruchy mniejszości seksualnych do sierpnia bieżącego roku będą mogły otrzymać do 50 tys. dolarów. Program skierowany jest głównie do organizacji pozarządowych, instytucji kulturalnych i edukacyjnych oraz mediów, o ile posiadają one status non-profit.

Co więcej, Ambasada USA w Warszawie gotowa jest przekazać fundusze nie tylko do polskich organizacji. O grant mogą bowiem ubiegać się instytucje działające w Stanach Zjednoczonych, które „powinny jednak wykazać we wniosku powiązanie z lokalnym partnerem działającym na terenie Polski”.

„Dofinansowanie (Notice of Funding Opportunity – NOFO) w postaci grantów na programy wspierające potrzeby społeczności LGBTQI+ w Polsce” ma być przeznaczone głównie na realizację „programów edukacyjnych, polegających na docieraniu do opinii publicznej, podnoszeniu świadomości, szkoleniach w zakresie różnorodności i integracji”.

Poza tym Amerykanie przekażą pieniądze na „budowanie potencjału organizacji pozarządowych wspierających społeczność LGBTQI+ w Polsce, w tym m.in. szkolenia w zakresie rzecznictwa, pozyskiwania funduszy, ułatwiania dialogu, kampanii wyborczych”.

Na podstawie: pl.USEmbassy.gov/pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. bboyprezes 24.03.2023 11:54

  To jest ten “nasz przyjaciel” z zachodniej strony?

 2. Janusz 24.03.2023 17:27

  Teraz widać kto Polską rządzi. Teraz widać kto rządzi światem. Ale jestem bardzo ciekawy, czy amerykusy zrobią teki sam numer w Izraelu?

 3. andi170 24.03.2023 19:44

  Terroryści wspierają dewiatów!!!!!! TO ,,PRZYJACIELE” POLSKI I POLAKÓW

 4. pikpok 24.03.2023 20:26

  Janusz,nie muszą, wpisz sobie LGBT Izrael. Tel Awiw można powiedzieć, że jest stolicą tego.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.