Amazon wycofa książki o Holocauście?

Opublikowano: 28.02.2017 | Kategorie: Historia, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4

Dyrektor Instytutu Yad Vashem wysłał specjalne pismo do największego na świecie sklepu internetowego Amazon, w którym domaga się zakazu sprzedaży książek promujących inny od powszechnie przyjętego pogląd na temat Holocaustu. Zdaniem izraelskiej instytucji, podobne publikacje szerzą „mowę nienawiści” i „antysemityzm”.

List został wysłany przez dyrektora ds. bibliotecznych dr Roberta Rozetta, który skierował go do prezesa zarządu Amazona, Jeffa Bezosa. Rozett pisze w nim, że na stronie Amazona bez problemu można kupić książki pokazujące inne spojrzenie na Holocaust, takie jak „Prawdziwa historia Holocaustu”, „Czy sześć milionów naprawdę zginęło” lub „Mistyfikacja XX wieku: Rozważania przeciwko domniemanej zagładzie europejskich Żydów”. Zdaniem przedstawiciela Instytutu Yad Vashem, podobne publikacje szerzą mowę nienawiści oraz wpływają na rozwój „antysemityzmu”.

Rozett zwraca uwagę, iż Instytut przekazywał podobne apele na początku rozwoju Amazona, ale nie spotkały się one z odzewem. Dlatego też liczy on, że wraz z coraz bardziej widocznymi tendencjami „antysemickimi” na świecie, Amazon dojrzał i będzie zdawał sobie sprawę z zagrożenia, które niesie za sobą rozpowszechnianie podobnej literatury. Co ciekawe, izraelski historyk napisał w liście, iż w systemach pluralistycznych i demokratycznych musi istnieć miejsce dla dyskusji, ale nieodpowiedzialne jest „promowanie nienawistnych pomysłów”.

Dodatkowo Rozett zauważa, iż osoby zainteresowane podobnymi publikacjami widzą na stronie internetowej Amazona propozycje podobnych książek, stąd chciałby on zobaczyć także zmianę odpowiedzialnego za to algorytmu.

Na podstawie: jpost.com
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
wloczykij
Użytkownik
wloczykij

Ehh ci Żydzi – myślą, że są pępkiem świata i ciągle o tym holo… Moim zdaniem morderca netaniahu usilnie pracuje na kolejny. Ponadto, powinni rozumieć, iż uważając się za lepszych nie będą lubiani.