Amazon pomoże naukowcom nauczyć się geoinżynierii

Opublikowano: 04.12.2021 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1324

Miliarder badający plany przyciemniana Słońca to coś, co brzmi jak scenariusz filmu katastroficznego science-fiction, ale właśnie to zamierza zrobić Jeff Bezos.

Należący do Bezosa Amazon nawiązał współpracę z National Center for Atmospheric Research i geoinżynieryjną organizacją non-profit SilverLining, aby pomóc w tworzeniu modeli pokazujących, co się stanie, jeśli zablokujemy część promieni słonecznych.

Firma wykorzystuje swoje potężne serwery i procesory komputerowe do symulacji 30 różnych opcji przyszłego klimatu Ziemi. W jednym z tych symulowanych światów ludzie sztucznie wstrzyknęli aerozole do atmosfery, aby przyciemnić światło słoneczne, powodując gwałtowne ochłodzenie planety.

Symulacje klimatyczne często wymagają drogich superkomputerów. W tym miejscu z pomocą przychodzi partnerstwo z Amazonem, które pozwala badaczom klimatu wykorzystać chmurę obliczeniową firmy – AWS.

„Przetwarzanie w chmurze osiągnęło punkt, w którym może obsługiwać tego rodzaju obciążenia” — powiedział Kelly Vanser, dyrektor generalny SilverLining. „A teraz nadszedł punkt krytyczny, w którym podstawowa technologia jest dość złożona, a pytanie brzmi: czy możesz wyjść z impasu wdrożeniowego i zobaczyć, czy możesz wypuścić te substancje w chmury i co się stanie, jeśli to zrobisz?”.

Zdaniem naukowców, ponieważ z każdym rokiem zmiany klimatyczne stają się coraz bardziej widoczne, metoda ta może stać się cennym narzędziem zapobiegania przyszłym katastrofom klimatycznym. Ostatecznie jednak geoinżynieria może sama stworzyć straszliwy zestaw problemów, które sprawią, że świat stanie się jeszcze bardziej niestabilny pod względem pogodowym.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.