Amazon niszczy i marnuje

Opublikowano: 28.06.2021 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1900

Tylko w Wielkiej Brytanii tylko w jednym centrum magazynowym i tylko w ciągu jednego tygodnia koncern Amazon niszczy ponad 120 tysięcy produktów – w większości nowych, w tym dużo sprzętu elektronicznego.

Jak informuje portal KomputerSwiat.pl na podstawie śledztwa dziennikarskiego brytyjskiej stacji telewizyjnej ITV, reporterzy tej ostatniej dotarli do informacji zgromadzonych przez jednego z byłych pracowników Amazona. Dokumentował on skalę niszczenia produktów. W ciągu tygodnia zdecydowano o zniszczeniu ponad 124 tysięcy produktów tylko w jednym centrum tej firmy – magazynu Dunfermline. Niszczone są nie tylko urządzenia niesprawne, lekko uszkodzone, pochodzące ze zwrotów, ale i nowe, sprawne i fabrycznie zapakowane. W tym sprzęt elektroniczny: AGD, laptopy, telewizory, drony itp. Pracownik, który dostarczył informacje, uważa, że połowa niszczonych produktów jest sprawna i nieużywana, a wśród pozostałych spora część ma tylko niewielkie wady.

Prawdopodobną przyczyną niszczenia tak ogromnych ilości produktów jest „model biznesowy” Amazona. Działa on w ten sposób, że produkty dostarczane przez wytwórców trafiają szybko do klientów. Pozwala to nie ponosić kosztów magazynowania ich, co przy wielkiej skali działalności firmy oznaczałoby konieczność ponoszenia sporych nakładów na przechowywanie.

Stacja ITV szacuje, że tylko jeden wspomniany oddział firmy niszczy w skali roku 6,8 miliona produktów, w znacznej części sprawnych. Wcześniejsze informacje z francuskiego oddziału firmy szacowały tamtejsze planowe zniszczenia produktów na 3 miliony rocznie.

Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. 3steta 28.06.2021 17:30

    Jeszcze gorszą sprawą jest wydobywanie złóż potrzebnych do wytworzenia komórki przez dzieci w Afryce. Często za tę wypłatę nawet nie starcza całkowicie na jedzenie…Dużo jest niesprawiedliwości i absurdów. Można by było długo opowiadać ile rzeczy się marnuje-np.ile Walmart dziennie wyrzuca jedzenia zamiast oddać bezdomnym. Ale dużym korporacjom nie chodzi by coś dać ludziom biednym/sprzedać za pół-darmo. To nie jest ich zmartwieniem. Największym zmartwieniem Amazona jest unikanie podatku- ostatnio jego właściciel nie płaci ani centa podatku(!) Najbogatszy człowiek na świecie nie płaci podatków-to są prawdziwe jaja

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.