Aligatory i węże miały chronić USA przed imigrantami

Opublikowano: 05.10.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 427

„New York Times” poinformował o oryginalnym planie Donalda Trumpa na zatrzymanie nielegalnego napływu imigrantów z Meksyku. Prezydent USA rzekomo rozważał wykopanie rowu, wypełnionego wężami i aligatorami oraz postawienie ściany, podłączonej do wysokiego napięcia i zwieńczonej kolcami, przebijającymi ciało.

To jednak nie koniec niespodzianek dla imigrantów. Trump podobno zarządził też, że jeśli jakimś cudem migrantom uda się pokonać wszystkie wymienione przeszkody, to po drugiej stronie czekać będą żołnierze, gotowi do postrzelenia ich w nogi. Ostatecznie, jak można było się spodziewać, doradcy prezydenta odradzili mu wdrożenie tego pomysłu i stanęło na planach zbudowania “zwykłego” muru.

„New York Times” twierdzi, że opiera swoje doniesienia na wywiadach z kilkunastoma urzędnikami Białego Domu, którzy w marcu rozmawiali z Trumpem na temat sposobów powstrzymania nielegalnej migracji z Ameryki Środkowej przez granicę z Meksykiem.

Nie wiadomo, czy należy na poważnie brać deklaracje Trumpa, który słynie ze swojego nietypowego poczucia humoru, często widocznego we wpisach na Twitterze. Abstrahując jednak od tego, czy faktycznie rozważał szczucie uchodźców krokodylami, New York Times przedstawił prezydenta w bardzo złym świetle jako osobę bezwzględną, zdesperowaną i sfrustrowaną nieudolnością swojej administracji.

Informatorzy gazety dodają, że prezydent siarczyście przeklinał i wygłaszał wiele bzdur, m.in. żądając całkowitego zamknięcia granicy z Meksykiem. Ponoć potrzebny był niemal cały tydzień, by doradcy Trumpa wyperswadowali mu jego szaleńcze i niszczycielskie (z ekonomicznego punktu widzenia) inicjatywy.

Biały Dom nie odniósł się jeszcze do najnowszych doniesień. Trump często jednak określa „New York Timesa” jako dostawcę fake newsów i gazetę, mającą uprzedzenia w stosunku do jego osoby. Tym razem również należy spodziewać się podobnych argumentów.

Na podstawie: ZychMan
Na podstawie: Voanews.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.