Alibaba planuje dostarczać towary na cały świat rakietami

Opublikowano: 08.04.2024 | Kategorie: Gospodarka, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 934

Chiński producent rakiet Space Epoch współpracuje z platformą internetową Alibaba Taobao, właścicielem „AliExpress”, nad opracowaniem rakiet wielokrotnego użytku do ekspresowej dostawy towarów na całym świecie. Zakłada się, że w ciągu godziny w dowolne miejsce na Ziemi można dostarczyć do 10 ton ładunku. W tym ambitnym projekcie planuje się wykorzystanie rakiety Yuanxing-1. W zeszłym roku Space Epoch pomyślnie przetestowało silnik tej rakiety nośnej.

Projekt jest we wczesnej fazie testów. Planuje się, że rakieta wielokrotnego użytku będzie w stanie przewieźć do 10 ton ładunku w kontenerze o pojemności 120 metrów sześciennych, poinformowała Space Epoch we wpisie na „WeChacie”. Dostawa zajmie tylko około godziny.

Space Epoch będzie oparty na rakiecie Yuanxing-1, która w zeszłym roku pomyślnie przeszła testy ogniowe na platformie morskiej. Firma „wkrótce” przeprowadzi pierwsze testowe dostawy, zauważa jednak, że osiągnięcie swoich celów w krótkim terminie nie będzie łatwe. Co najmniej rozmieszczenie chińskich rakiet na terytorium innych krajów może napotkać różne trudności polityczne i regulacyjne. Jednak z technicznego punktu widzenia projekt jest całkiem wykonalny.

Prezydent Xi Jinping wezwał do rozwoju strategicznych gałęzi przemysłu, w tym komercyjnego sektora kosmicznego, który jest postrzegany jako klucz do budowy konstelacji satelitów na potrzeby komunikacji, teledetekcji i nawigacji. W zeszłym roku Chiny przeprowadziły rekordową liczbę 67 startów orbitalnych, w tym 17 komercyjnych. Tylko jeden z nich nie powiódł się. W 2022 r. odbyło się 10 komercyjnych startów, w tym dwa niepowodzenia.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Stary Kulas 10.04.2024 13:56

    Czy nie moglibyście SPRAWDZIĆ przed publikacją daty “sensacji”?
    Ta akurat ma oryginalną datę… PIERWSZY KWIETNIA.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.