Ukarzą urzędników za odchylenia od ideałów partyjnych

Opublikowano: 24.04.2019 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 522

Nowy program monitorowania zachowań urzędników wprowadzono w trzech chińskich miastach. Algorytmy będą śledzić, jak urzędnicy państwowi zachowują się w życiu prywatnym i czy postępują zgodnie z ideałami komunistycznymi. Wszelkie naruszenia będą miały wpływ na ocenę społeczną i perspektywy kariery.

Chińscy urzędnicy nie będą mogli uzyskać awansu, jeśli zostaną złapani na niewłaściwym zachowaniu w życiu prywatnym. Kilka chińskich miast natychmiast wprowadziło system kontroli nad działaniami urzędników służby cywilnej w domu i miejscach publicznych. Rząd nie wyjaśnia kryteriów oceny działań. Nie jest również jasne, w jaki sposób władze będą monitorować działalność pracowników poza pracą.

Według Bloomberga, w pierwszej kolejności uwzględni się ocenę społeczną urzędnika. Na przykład w Zhoushan wiarygodność jest stale monitorowana. W Quanzhou i Wenzhou dopiero ostatnio zaczęto monitorować zachowania ludzi.

Wykorzystując dane dotyczące życia osobistego urzędników służby cywilnej, kierownictwo podejmuje decyzje dotyczące promocji i premii. Co ciekawe, system oceny społecznej, który ma zostać wdrożony w całym kraju w 2020 r., był już wcześniej testowany na urzędnikach.

Zgodnie z receptą wszelkie decyzje sądowe i kary dyscyplinarne związane z działalnością pracowników organów państwowych powinny być wpisywane do jednej bazy danych. Nazwiska przestępców powinny być publikowane w domenie publicznej na internetowej tablicy wstydu. Natychmiastowe zwolnienie im nie zagrażają, ale jeśli wpadną w kategorię niewiarygodnych, stracą swoje przywileje i możliwość awansu na szczeblu kariery.

Innym narzędziem kontroli urzędników była mobilna aplikacja propagandowa „Poznaj silny kraj”, która promuje ideologię partii komunistycznej. Popularność tej usługi sprawiła, że już prześcignęła ona WeChat i TikTok, a liczba jej użytkowników przekroczyła 100 milionów osób. Dla wielu aplikacja stała się obowiązkowa. Specjalny przewodnik instruuje podwładnych o codziennym czytaniu artykułów, oglądaniu filmów i zdobywaniu punktów. W związku z tym urzędnicy muszą zdobyć co najmniej 30 punktów dziennie. Jednocześnie przyznawany jest tylko jeden punkt za czytanie tekstu lub oglądanie wideo.

Niedawno chińska telewizja CCTV ogłosiła rekrutację 300 nowych pracowników. Oni także będą musieli zapoznać się z aplikacją propagandową. Głównym wymogiem dla użytkowników jest „wysoki stopień jedności z ideologią i działaniami” Komunistycznej Partii Chin.

Podobna usługa jest testowana również w kraju dla dzieci. Nauczyciele w szkołach już zobowiązali się do śledzenia liczby wypowiedzi Prezydenta Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinpinga i dopilnowania, aby odsłuchiwali ich podopieczni.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Dawid 24.04.2019 12:58

    Tam to jest dopiero paranoja, która zbliża się do nas małymi krokami.

  2. realista 24.04.2019 13:42

    a u nas to jest inaczej niby?… .. .

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.