Albo się zaszczepicie na COVID-19, albo stracicie pracę!

Opublikowano: 23.09.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1773

172 pracowników szpitali w Windsor w Ontario (Kanada) zostało zawieszonych bez wynagrodzenia za niewykonanie szczepień na COVID-19 w terminach określonych przez ich pracodawców.

Szpital Regionalny Windsor (WRH) i Hôtel-Dieu Grace Healthcare (HDGH) mają zasady nakazujące, aby od środy, 22 września, wszyscy pracownicy i lekarze otrzymali co najmniej jedną dawkę szczepionki.

WRH potwierdziło w komunikacie prasowym, że 96 procent jej pracowników jest w pełni zaszczepionych, ale od środy 140 pracowników nie spełniło wymagań, 84 z nich uważa się za personel kliniczny. Pracownicy, którzy nie zastosowali się do tego przepisu, są obecnie na urlopie bezpłatnym.

Urzędnik z HDGH potwierdził, że szpital ma 96-procentowy wskaźnik szczepień. Jednak od środy rano 32 pracowników zostało zawieszonych bez wynagrodzenia.

Dyrektor generalny WRH stwierdzi, że „podjęto decyzję, aby na pierwszym miejscu postawić bezpieczeństwo i dobre samopoczucie pacjentów, społeczności i członków zespołu”. „Osoby, które nie przestrzegały zasad i nie zdecydowały się na szczepienie, nie będą miały wpływu na zapewnienie opieki klinicznej lub nieklinicznej naszej społeczności”.

Zawieszeni pracownicy HDGH mają czas do 6 października na pierwsze szczepienia. Jeśli tego nie zrobią, zostaną wyrzuceni z pracy.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.