Alberta na kursie ku większej suwerenności

Opublikowano: 23.10.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1130

Premier Alberty (prowincja Kanady) Danielle Smith obiecała w sobotę, że jej rząd nie będzie egzekwował polityki federalnej i praw „atakujących naszą gospodarkę lub naruszających prawa mieszkańców prowincji”, i zapewniła, że nie wycofuje się ze swojej platformy ogłoszonej podczas kampanii o przywództwo partii i nie zrezygnuje z kontrowersyjnej ustawy o suwerenności Alberty.

Zwracając się do członków po raz pierwszy od czasu zaprzysiężenia, Smith została powitana gromkimi oklaskami na dorocznym walnym zgromadzeniu United Conservative Party i owacją na stojąco za jej zobowiązanie w sprawie ustawy o suwerenności.

Rozmawiając z dziennikarzami w sobotę, Smith stwierdziła, że Ottawa często uchwala prawa, które kolidują z jurysdykcją prowincji, „i nie będziemy już tego tolerować”. Zapytana, czy to, co proponuje jest zgodne z konstytucją, Smith odpowiedziała: „Jeśli nie zgadzają się z takim podejściem, mogą pozwać nas do sądu”.

Smith wielokrotnie wyrażała zamiar szybkiej zmiany systemu opieki zdrowotnej w prowincji, mówiąc w sobotę, że Służba Zdrowia Alberty ma zbyt wielu kierowników i konsultantów, oraz oskarżając liderów AHS o nieumiejętność zreformowania „rozdętego” systemu.

Smith dodała, że braki kadrowe w opiece zdrowotnej „zostały spowodowane złymi decyzjami w Alberta Health Services, a kiedy zaczynamy je analizować i cofać, wierzę, że ludzie przyjdą z powrotem likwidując niedobory”.

Smith poinformowała, że zamierza prowadzić partię jak były premier Ralph Klein, który „nigdy nie rządził żelazną ręką”, a zamiast tego wzmocnił rolę MLA. Skrytykowała też związki Kanady ze Światowym Forum Ekonomicznym. „Dlaczego mamy coś wspólnego ze Światowym Forum Ekonomicznym? To się musi skończyć” – powiedziała.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

21

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. replikant3d 23.10.2022 13:03

    No to długo nie porządzi.A jak się uprze to odwiedzi ją ,,seryjny samobójca,,

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.